"Взяв виробничу перерву": Андрій Поліщук припинив діяльність на посаді гендиректора "Вінницяобленерго"

"Взяв виробничу перерву": Андрій Поліщук припинив діяльність на посаді гендиректора "Вінницяобленерго"

"Взяв виробничу перерву": Андрій Поліщук припинив діяльність на посаді гендиректора "Вінницяобленерго"
На фото Андрій Поліщук. Facebook-сторінка Андрія Поліщука.

Виробничу перерву у професійній діяльності на посаді гендиректора АТ "Вінницяобленерго" взяв Андрій Поліщук. Про це він написав на своїй Facebook-сторінці.

Причиною такого рішення Поліщук називає "напружену емоційну роботу", яка, каже, негативно вплинула на його здоров’я та колег.

"Щодня і щоночі, попри повітряні тривоги, ми працювали, щоб в будинках було світло, а критична інфраструктура та економіка області ефективно працювала в умовах погодинних відключень. Так, не все вдавалось, але ми впорались. І ми викладались на повну", — написав Поліщук.

За його словами, він клопотав перед Наглядовою Радою АТ "Вінницяобленерго" щодо виробничої перерви у професійній діяльності на посаді Генерального директора. Ця перерва, каже, йому потрібна "для відновлення сил та здоровʼя перед наступним важким осінньо-зимовим періодом".

Управління компанією Андрій Поліщук передав менеджеру Юрію Касічу, який був керівником товариства до 2014. Останні роки активно займався питаннями малої гідроенергетики.

Андрій Поліщук АТ "Вінницяобленерго" очолював майже 9 років. Зв'язатися з ним Суспільному не вдалося. У пресслужбі сказали, що виробничу перерву йому надала Наглядова Рада акціонерного товариства.

З власних джерел Суспільному відомо, що на Андрія Поліщука відкрито кримінальне провадження за розкрадання електроенергії. Це ст. 188-1 Кримінального кодексу України "викрадення води, електричної або теплової енергії шляхом її самовільного використання", що передбачає до трьох років позбавлення волі.

Що відомо

  • 8 липня 2021 року працівники СБУ викрили найбільшу в Україні криптоферму на майже 5 тисяч комп’ютерів. Майнінгову ферму створили мешканці Києва та Вінниці, які розмістили її на одному з колишніх складів АТ "Вінницяобленерго".
  • За висновками фахівців, щомісячна сума збитків від такої діяльності може становити від 5 до 7 млн грн.
  • "Вінницяобленерго" спростувала факт крадіжки електроенергії та майнінгу криптовалют
  • 6 жовтня 2021 року після позапланової перевірки АТ "Вінницяобленерго" оштрафували на 170 тисяч гривень через скарги від споживачів.
  • 17 січня 2023 року АТ "Вінницяобленерго" оштрафували на 85 тисяч гривень "за недотримання графіків відключень електропостачання".
  • За данними онлайн-енциклопедії "Вікіпедія" власником АТ "Вінницяобленерго є російський олігарх Костянтин Григоришин.

Біографія

Андрій Поліщук народився 19 березня 1978 року у Вінниці. Навчався у Вінницькому державному технічному університеті, в Одеському регіональному інституті державного управління Національної академії державного управління при Президентові України.

Трудову ж діяльність Андрій Поліщук розпочав, бувши студентом, у 1995 році на посаді електромонтера у Вінницьких східних високовольтних електричних мережах ВАТ "АК "Вінницяобленерго".

У2001-2003 роках займав посади інженера, інспектора, провідного інженера інспектора, керівника групи контролю служби інспекції енергозбуту ВАТ "АК "Вінницяобленерго". З 2003 по 2012 був заступником директора з енергозбутової роботи Вінницьких міських електричних мереж. У 2012-2014 працював комерційним директором ТОВ "Луганське енергетичне об’єднання" (з червня по грудень 2013 р.) та ПАТ "Вінницяобленерго".

З вересня 2014 року – генеральний директор ПАТ "Вінницяобленерго".

У 2015 році — депутат Вінницької обласної ради VIІ скликання, обраний від партії "Блок Петра Порошенка". У 2020 році був обраний депутатом обласної ради від політичної партії "Українська Стратегія Гройсмана". Андрій Поліщук — член постійної комісії обласної ради з питань будівництва, комунального майна, транспорту та розвитку інфраструктури

26 травня 2023 Андрій Поліщук повідомив про дострокове припинення повноважень депутата Вінницької обласної ради.

На початок