На Луганщині пластуни чистять річки від сміття

На Луганщині пластуни чистять річки від сміття

На Луганщині пластуни чистять річки від сміття
фото: Суспільне Донбас

Пластуни з Сєвєродонецька чистять річки від сміття. Місця де будуть прибирати визначають самі. Перед прибиранням таборяться для ночівлі, а зранку починають працювати.

Сміття, яке пливе річкою, пластуни збирають у пакети. Працюють діти у захисних рукавицях.

"Ми чистили річку Борову, далі ми хочемо ще Сіверський Донець та інші притоки, які є в нашій окрузі прибрати. Наразі, буквально за годину, ми зібрали десять повних мішків скляного і звичайного сміття", - розказав ініціатор акції Мирослав Малеванець.

Через карантинні обмеження пластуни збираються у групи до 10 людей. Вік пластунів від 14 років.

"Ми робимо добру справу, бо хочемо жити у нашому місті й щоб в нас було все чисто, все гарно прибрано.І вважаємо, що саме перші кроки маємо почати з себе. Найперші кроки робимо ми для того, щоб покращити наше життя і життя у Луганській області", - каже пластун Степан Добрянський.

За день до прибирання група шукає місце, де на їх думку найбільше сміття, далі розгортають наметове містечко та ночують.

За словами керівниці пластового осередку у Сєвєродонецьку Нелі Ковальчук, ідея екологічної акції виникла під час прогулянок на велосипедах.

На Луганщині пластуни чистять річки від сміття
На Луганщині пластуни чистять річки від сміття. фото: Суспільне Донбас

"Ми стали мандрувати навколо на велосипедах і побачили забруднені річки. Нас здивувала кількість тих пляшок, і ми знаємо на скільки це шкодить. І діти створили такий екофрендлі проєкт і втілюють його", - розказала Неля Ковальчук.

Зібране сміття пластуни утилізують у місті.

На початок