У квітні понад 80 церковних громад перейшли з УПЦ (Московського патріархату) до Православної церкви України (ПЦУ).
Про це на брифінгу повідомив голова Державної служби з етнополітики та свободи совісті Віктор Єленський.
"За квітень до Православної церкви України з Московського патріархату перейшло понад 80 громад. Принаймні, стільки було повідомлень про збори, на яких віряни вирішили змінити свою підлеглість", — сказав Віктор Єленський.
За його словами, у травні надійшло понад 50 повідомлень про такі збори громад. Голова Держетнополітики зауважив, що процес переходу відбувається досить динамічно.
Віктор Єленський також повідомив, що аудит у Києво-Печерській лаврі завершується, і після його проведення вирішуватиметься, у який спосіб буде здійснюватись управління Лаврою.
24 травня Архієрейський собор ПЦУ схвалив перехід на Новоюліанський календар з 1 вересня цього року. Різдво відзначатимуть 25 грудня, а не 7 січня. Водночас це не стосуватиметься Великодня і деяких інших свят, зокрема Трійці. Водночас прийняття нового календарного стиля чи збереження старого залишається правом релігійних громад і монастирів.
Що відомо про роботу Комісії Мінкульту у Лаврі
29 березня закінчився термін договору про оренду національного заповідника "Києво-Печерська лавра" з Українською православною церквою МП. Представники церкви мали залишити територію Лаври.
21 березня в Києво-Печерській Лаврі закрили вхід у ближні печери з мощами святих. Там працювала комісія, яка визначала, чи збережені музейні експонати.
Від 30 березня на території заповідника мала б працювати нова комісія, яка мала провести передачу державі 79 корпусів, які були у користуванні УПЦ МП.
30-31 березня комісія Мінкульту не змогла розпочати роботу через перешкоджання доступу до об'єктів. Заповідник подав відповідну заяву до поліції та просить усунути перешкоди у користуванні майном, яке є державною власністю. Проте згодом комісія почала діяти.
19 квітня Комісія оглянула три пам'ятки на території заповідника. Після опечатання одного із приміщень, віряни зірвали захисні ролети.
Комісія зафіксувала у Києво-Печерській Лаврі аварійний стан корпусу 112. Це стосується "Книжкового складу" другої половини 19 століття.
У коментарі Суспільному експомісник Лаври митрополит Павло (Лебідь) відкинув звинувачення у нищенні майна Лаври. Він зазначив, що "це все зробив музей, він нам це передав".
2 травня Комісія Міністерства культури України передала 16 корпусів Києво-Печерської Лаври у користування національного заповідника. В УПЦ МП заявили, що інформація не відповідає дійсності, бо її представники актів приймання-передачі майна не підписували.