"Україна поставить крапку в історії московської деспотії": Зеленський прокоментував нічну атаку РФ

"Україна поставить крапку в історії московської деспотії": Зеленський прокоментував нічну атаку РФ

"Україна поставить крапку в історії московської деспотії": Зеленський прокоментував нічну атаку РФ
Президент України Володимир Зеленський під час вечірнього звернення 24 травня 2023 року, фото: Офіс президента

Останні спроби Росії атакувати Київ та інші українські міста не принесуть їй перемоги у війні.

Про це заявив президент Володимир Зеленський у вечірньому зверненні.

"Сьогодні наша держава пройшла через одну із найбільших російських атак "Шахедами" — одночасно 54 дрони. Майже всі вони збиті… Майже!.. На жаль, є влучання на Житомирщині. Зробимо все, щоб допомогти, щоб відновити зруйноване", — сказав він.

Гарант зазначив, що попри це більшість руйнувань вдалося відвернути, а більшість життів, які могли забрати "Шахеди", вдалося зберегти. Він подякував усім військовим, які це забезпечили.

Зеленський також звернув увагу на те, що під час цієї терористичної атаки РФ найпотужніший удар був спрямований саме проти Київщини.

"У межах міста Києва та області збито 36 дронів. Саме так Росія відзначає день нашого древнього Києва", — підкреслив він.

Президент зауважив, що за свою історію Київ бачив різні підлості від загарбників.

"Пережив їх усіх, переживе й рашистів. Жодного з них тут не буде! Київ та всі наші міста, вся наша Україна поставить крапку в історії московської деспотії, яка дуже довго й дуже різним народам несла поневолення. Її не врятують ані "Шахеди", ані будь-які інші засоби терору, які вона принизливо шукає по світу. Бо сила — вона в людях, вона — у містах, вона — у житті, а коли зневажають і життя, і людей, і найбільш вагомі для культури міста, буде тільки програш для Росії. І навіть сотні "Шахедів" від цього її не врятують. Лише додадуть ганьби Росії", — сказав Зеленський.

Він додав, що цими днями День міста відзначають не лише Київ, але й інші міста України, зокрема Олександрія, Сєвєродонецьк, Калуш та Кривий Ріг.

"Міста неоднакової долі, але однакової нашої поваги. Нашої України. Нашої віри в те, що ми пройдемо цей надзвичайно тяжкий етап історії… Пройдемо, і будуть всі наші міста вільними, а люди — захищеними від будь-якого зла, що може загрожувати нашій державі", — наголосив президент.

Глава держави подякував усім, хто бились і бʼються заради України та забезпечують її існування.

"Те, що наша столиця вільна, те, що наші міста захищаються – захищаються достойно, те, що ми звільнимо кожне нині окуповане місто – усе це заслуга багатьох людей. Усіх, хто воює й працює заради України. Це заслуга нашого могутнього народу, який уміє робити історичні речі. Коли обʼєднаний. Коли усвідомлює свою силу. Коли нічого не пробачає ворогові. І коли надихає увесь світ. Ідемо вперед, поки не звільнимо всю нашу, українську землю. Боронимо кожне місто… Дбаємо одне про одного й памʼятаємо про всіх наших людей, яких ми маємо повернути додому, до своїх міст і сіл із російської неволі", — підсумував він.

На початок