Окупанти продовжують використовувати ЗАЕС як військову базу — ГУР

Окупанти продовжують використовувати ЗАЕС як військову базу — ГУР

Окупанти продовжують використовувати ЗАЕС як військову базу — ГУР
Фото: АР

Російські військові продовжують мілітаризацію Запорізької АЕС. Вони не зменшують свою присутність на станції. Наразі територію енергоблоків №1, 2, 4 фактично використовують як логістичну та військову бази.

Про це сьогодні, 24 квітня, повідомили в Головному управлінні розвідки Міністерства оборони України.

"На цих майданчиках на постійній основі перебуває особовий склад росіян, бронетехніка та вантажівки. Кількість транспорту та військовослужбовців постійно змінюється. Біля кожного енергоблока протягом одного дня може перебувати від 5 до 20 одиниць техніки. Ротація відбувається приховано під час комендантської години (з 23.00 до 5.00). Всі вантажівки щільно затентовані. Є інформація, що в них можуть знаходитися боєприпаси та вибухівка", — йдеться в повідомленні.

ЗАЕС: окупанти продовжують використовувати станцію як військову базу - ГУР
Територія ЗАЕС. Фото: ГУР

До того ж співробітників чергових змін, які мають проводити огляд енергоблоків, щонайменше 1-2 рази на тиждень не допускають на контрольовану територію. Тих, хто намагався провести контрольні обходи, катували та били. Дехто з них перебуває в госпіталі у важкому стані.

"Дії окупантів вже призвели до низки аварійних ситуацій під час яких ЗАЕС відключалась від енергоживлення", — зазначають в ГУР.

Підписуйтеся на Суспільне Запоріжжя у Viber або в Telegram

Вибір редакції

На початок