Волинянин створює в пляшках мініатюри про війну

Волинянин створює в пляшках мініатюри про війну

Ексклюзивно
Волинянин створює в пляшках мініатюри про війну
Мініатюра про війну майстра з Волині Володимира Ящука. Фото: Суспільне Луцьк

70-річний волинян Володимир Ящук від початку повномасштабного вторгнення працює над колекцією мініатюр про злочини російських військових. Фігурки робить з різних матеріалів і поміщає їх у скляні пляшки.

Як розповів майстер Суспільному, мініатюрами захопився 46 років тому. Від початку повномасштабної війни ідеї черпає з новин.

Волинянин створює в пляшках мініатюри про війну
Роботи Володимира Ящука про війну. Фото: Суспільне Луцьк

За життя, – каже майстер, – зробив понад тисячу кораблів у пляшках. За рік – понад пів сотні. Додає: частину робіт продав або подарував близьким людям.

"Побудова корабля починається з корпусу. Якщо він весь не влазить у пляшку, то ділиться на дві або навіть три частини. Далі ставляться щогли, які звуться грот, фок і бізань. Таким чином з денця пляшки будується кораблик" – каже Володимир Ящук.

Волинь мініатюри
Чоловік розповідає про процес створення корабля в пляшці. Фото: Суспільне Луцьк

У роботі чоловік використовує більше сотні природних і штучних матеріалів. Серед них: наждачний папір, кріп і чайні листки.

"Англійський корабель я зробив з книжки. Потім такий дивний матеріал як павутина, я зробив такий каркас, вкрав в павука павутину і заніс його в пляшечку. З ребер карася я зробив вітрила, з різноманітних шкірок, листочків", – розповів майстер.

Волинь мініатюри
Корабель, якого майстер зробив з листків канни. Фото: Суспільне Луцьк

Щоб помістити деталі в горло пляшки чоловік використовує пінцет. Говорить: щоб фігура належно трималася, випробував 15 видів кріплень. Частина мініатюр підвішені на волосині. Каже: з допомогою підвішування можна досягнути ефекту руху всередині пляшки.

Волинь мініатюри
Володимир Ящук показує саморобні інструменти, якими створює свої мініатюри. Фото: Суспільне Луцьк

Зараз у колекції чоловіка – орієнтовно 300 мініатюр, які він мріє на виставках в українських містах продемонструвати в мирні часи.

За створення оригінальної колекції мініатюрних моделей вітрильників у скляних пляшках Володимира Ящука нагородили дипломом Книги рекордів України.

Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільного Луцьк.

На початок