У Міндовкілля розповіли, яких збитків завдала Росія природним ресурсам України

У Міндовкілля розповіли, яких збитків завдала Росія природним ресурсам України

Знищений російський танк на полі, село Велика Димерка, Київська область, 17 травня 2023
Знищений російський танк на полі, село Велика Димерка, Київська область, 17 травня 2023 року. Фото: Владислав Мусієнко/Суспільне

Росія завдала збитків надрам, атмосферному повітрю, водним та земельним ресурсам України на суму, яка вже становить близько 8 трильйонів гривень.

Про це на брифінгу сказав заступник начальника управління Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів Олександр Ставнійчук.

"На сьогодні збитки, завдані атмосферному повітрю, воді та землі, становлять вже майже 2 трлн грн. Збитки по надрах — вже близько 6 трлн грн. Проте робота триває, ми всі розуміємо, що основна мета – отримати репарації за ці збитки. Але, звісно, ми хочемо уніфікувати всі підходи на міжнародному рівні", – сказав Олександр Ставнійчук.

Він зауважив, що для підрахунку використовуються сім методик, розроблених Державною екологічною інспекцією та Державною службою геології та надр. Для вдосконалення цих методик Міндовкілля збирає інформацію та аналізує всі напрацювання міжнародних аналітиків і працює над директивами Євросоюзу

"Я вважаю, що ці методики, які є зараз, частково будуть змінені після напрацювань. Тобто і міжнародні експерти, і наші фахівці — всі працюють для того, щоб удосконалити максимально ці документи. А зараз основне наше завдання – це збирати кейси. Не буде великою проблемою щось перерахувати потім. Проте важливо, щоб у нас була достатня доказова база, яка надалі буде залучена для того, щоб отримати всі ці відшкодування в суді", — зауважив Ставнійчук.

З початку вторгнення Росії в Україну станом на жовтень минулого року було зафіксовано близько 2 000 випадків шкоди довкіллю, що оцінюються у $35,3 млрд. П'ята частина природоохоронних територій в Україні знаходиться під загрозою знищення.

Вибір редакції

На початок