У країнах ЄС пройшли підготовку близько 20 тисяч українських військових — Боррель

У країнах ЄС пройшли підготовку близько 20 тисяч українських військових — Боррель

У країнах ЄС пройшли підготовку близько 20 тисяч українських військових — Боррель
. Високий представник ЄС з питань зовнішьної політики і оборони Жозеп Боррель на Раді міністрів оборони ЄС у Бельгії, 23 травня 2023 року. Фото: AP

Від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну у навчальних центрах на території країн Євросоюзу пройшли підготовку близько 20 тисяч українських військових.

Про це під час пресконференції після Ради міністрів оборони ЄС заявив високий представник Євросоюзу з питань зовнішньої політики і оборони Жозеп Боррель.

"Ми обговорили всі заходи підтримки України, наприклад, допомогу в тренуванні — багато європейських країн брали участь у цій допомозі. І наразі через ці навчальні центри пройшли близько 20 тисяч українських військових. Тож до кінця року ми матимемо близько 30 000 солдатів, які пройдуть підготовку, що більш ніж удвічі перевищує те, що ми спочатку планували", — розповів посадовець.

Він сказав, що допомога Україні була центральною темою зустрічі, що відбулась 23 травня.

"Наступні дні, тижні та місяці стануть стратегічно вирішальними для війни в Україні. Думаю, з цим погодяться всі. Тож сьогодні Рада оборони близько 90% своєї роботи витратила на обговорення військової підтримки України", — пояснив політик.

Боррель додав, що країни-члени блоку вже передали Силам оборони до 220 тисяч артилерійських боєприпасів різного калібру за ініціативою "1 мільйон снарядів для України за 12 місяців". За його словами, під час зустрічі всі міністри ЄС висловили бажання й надалі надавати підтримку Україні.

"Окрім військового виміру, ми надішлемо Україні ще 1,5 мільярда євро макрофінансової допомоги, щоб продовжувати підтримувати функціонування української держави", — зазначив європейський чиновник.

Він додав, що загальна сума допомоги Україні від ЄС сягнула близько 65 мільярдів євро.

"Дозвольте мені нагадати вам, що якщо ми врахуємо всю підтримку: військову, цивільну економічну, гуманітарну, фінансову підтримку біженців, то безсумнівно, ЄС та країни-члени є найбільшими прихильниками України, ми говоримо про 65 мільярдів євро", — підсумував Жозеп Боррель.

На початок