"Укрзалізниця" анонсувала тестування жіночих купе

"Укрзалізниця" анонсувала тестування жіночих купе

Купе в поїзді УЗ
. Ілюстративне фото: Укрзалізниця

В поїздах України можуть з'явитися купе для жінок. Жіночі купе не новинка, вони існують в деяких країнах Азії та були протестовані в Європі.

Про це повідомляє пресслужба "Укрзалізниці".

"Укрзалізниця" активно працює над питанням посилення безпекових заходів у пасажирських поїздах. Зокрема, компанія розглядає можливість запровадження жіночих купе. Наразі розробляються IT-рішення та будуть внесені відповідні зміни до нормативних актів. Також компанія проводить консультації з юристами, міжнародними та українськими громадськими організаціями", — йдеться у повідомленні державного перевізника.

За словами голови правління "УЗ" Євгена Лященка, безпека українців — незалежно від гендеру — є фундаментальним пріоритетом компанії, особливо в період повномасштабної війни.

"Наші залізничники уважно вивчили світовий досвід, адже жіночі купе або вагони існують у деяких країнах Азії та були протестовані в Європі. Ми віримо в комплекс заходів, де тривожні кнопки та сигналізація в купе, відеоспостереження, посилене патрулювання і невідворотне покарання за будь-який доведений прояв домагань відіграватимуть ключову роль у викоріненні цього явища", — сказав Євген Лященко.

Він зазначив, що спочатку це буде "пілотним проектом".

"Поточне рішення залізниці — допомогти жінкам почуватися комфортніше та безпечніше за допомогою комплексу заходів, одним з яких стане "пілот" з жіночими купе. Ми тестуватимемо їх упродовж декількох місяців та разом з громадою і фахівцями приймемо рішення щодо масштабування. Це буде залежати від реального попиту та відгуків", — сказав Лященко.

Ідею "пілотного проекту" щодо запуску окремих купе для жінок також підтримала голова комітету з питань організації державної влади, очільниця партії Слуга Народу" Олена Шуляк.

"Створення окремих купе або ж вагонів для жінок у потягах — можливість забезпечити комфорт для тих, хто цього потребує. Охоче допоможу з реалізацією цього задуму, готова напрацьовувати необхідні зміни до правил пасажирських перевезень", — заявила Олена Шуляк.

В компанії наголосили, що на першому етапі послугу з купівлі квитків у жіночі купе можливо реалізувати тільки через власний мобільний застосунок "Укрзалізниці".

Пресслужба "УЗ" також нагадала, що у 2010 році компанія вже запроваджувала таку послугу, але вона не мала попиту, адже була доступною виключно в касах. Тоді жіночі купе буде запроваджено в експериментальному режимі на декількох обраних маршрутах далекого сполучення, пасажири яких проводили в дорозі багато часу.

На початок