ЗАЕС всьоме переходить в режим блекауту через обстріли росіян — Енергоатом

ЗАЕС всьоме переходить в режим блекауту через обстріли росіян — Енергоатом

Оновлено
ЗАЕС всьоме переходить в режим блекауту через обстріли росіян — Енергоатом
Запорізька АЕС. Фото: Anadolu Agency/Getty Images

У ніч проти 22 травня внаслідок обстрілу російськими військовими о 5:26 ранку відключилась остання високовольтна лінія передач Дніпровська 750 кВ, з якої для власних потреб живилась тимчасово окупована Запорізька АЕС. Вже всьоме з початку окупації ЗАЕС (4 березня 2022 року) переходить в режим блекауту.

Про це сьогодні, 22 травня, повідомили в пресслужбі НАЕК "Енергоатом".

"Після втрати зовнішнього живлення, яке життєво необхідне для забезпечення роботи насосів охолодження ядерного матеріалу енергоблоків, в автоматичному режимі ввімкнулись всі дизель-генератори АЕС, запасу палива вистачить на десять діб. Зворотний відлік розпочався", — зазначили в енергетичній компанії.

В Енергоатомі наголошують, що в разі неможливості поновлення зовнішнього живлення станції протягом цього часу може статись аварія з радіаційними наслідками для всього світу.

"Подальша окупація ЗАЕС Росією, панування на ній нелегітимного непідготовленого російського керівництва, яке не несе ніякої відповідальності за ядерну і радіаційну безпеку об'єкта, постійно погіршує умови підтримання станції на межі ядерної та радіаційної аварії", — йдеться в повідомленні.

ЗАЕС всьоме переходить в режим блекауту через обстріли росіян — Енергоатом
Генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі виступає перед ЗМІ в Міжнародному аеропорту Відня після повернення з інспекції Запорізької атомної електростанції, 2 вересня 2022 року. (Фотографія Хайнца-Пітера Бадера / Getty Images)

За словами генерального директора Міжнародного агентства з атомної енергії Рафаеля Гроссі, ситуація з ядерною безпекою на станції надзвичайно вразлива:

"Сьогодні вранці вже всьоме було відключення, що змусило покладатися на аварійні дизель-генератори для живлення. Ситуація з ядерною безпекою на станції надзвичайно вразлива. Ми повинні захистити станцію, бо ця ситуація не може так тривати", — зазначив він у Twitter.

UPD // О 12:17 у пресслужбі НЕК "Укренерго" повідомили, що відновили зовнішнє живлення Запорізькій атомній електростанції від української енергосистеми.

Підписуйтеся на новини Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber

На початок