Зброя та гроші: Зеленський розповів про перший день на саміті G7

Зброя та гроші: Зеленський розповів про перший день на саміті G7

Важливо
Зброя та гроші: Зеленський розповів про перший день на саміті G7
Президент Володимир Зеленський та прем’єр-міністр Індії Нарендра Моді під час зустрічі на саміті G7 в Японії, 20 травня 2023 року. Фото: Офіс президента України

На саміті країн "Великої сімки" у Японії президент Володимир Зеленський обговорив із партнерами надання додаткових озброєнь, зокрема засобів протиповітряної оборони, а також фінансову підтримку України.

Про це гарант повідомив під час традиційного вечірнього відеозвернення.

"Координуємо позиції з партнерами, готуємо нові спільні кроки. Оборона: зброя, ППО, винищувачі. Залучаємо якнайбільше країн і лідерів заради України. Формула миру. Довготривалі програми підтримки України. Фінанси та економіка", — зазначив він.

Зеленський додав, що провів на полях саміту низку зустрічей із лідерами країн G7, зокрема, із прем’єркою Італії.

"Зустрівся з Джорджею Мелоні, главою уряду Італії. Подивились, як виконуються наші домовленості з переговорів у Римі. Розповів Джорджі про домовленості на саміті Ліги арабських держав. Подивились, як можемо зараз з Італією посилити наші можливості захищати життя від російського повітряного терору", – розповів гарант.

Окрім того, президент поспілкувався із Ріші Сунаком, премʼєр-міністром Великої Британії.

"Обговорили наші двосторонні відносини, нашу оборону. Подякував за лідерство у розвитку наших можливостей у небі — Британія дуже активно взялася за сучасні винищувачі для України, і це історичні речі", — зазначив Зеленський.

Окремо глава України виділив розмову із премʼєр-міністром Індії Моді.

"Серйозна розмова. Я поінформував про прогрес щодо нашої формули миру. Ми пройшли вже багато етапів із представленням формули лідерам і країнам із різних частин світу. Напередодні успішно представили формулу учасникам Саміту Ліги арабських держав. І зробимо все, щоб залучення світу до нашої мирної ініціативи було максимальним із можливого", — зауважив політик.

Він висловив сподівання на те, що Індія візьме участь у відновленні міжнародного порядку, заснованого на правилах, необхідних усім вільним націям. Також Зеленський і Моді обговорили підтримку в розмінуванні й зміцненні української медицини.

Із президентом Євроради Шарлем Мішелем Зеленський обговорив безпеку й оборону, економіку.

"Наша спільна політика – обʼєднання потенціалів України та всього Євросоюзу. Я дякую тобі, Шарлю, за твою щиру, незмінну та дієву підтримку", — зазначив гарант.

Також президент зустрівся зі своїм французьким колегою Емманюелем Макроном.

"Ми регулярно обмінюємося поглядами на безпекову ситуацію, розглядаємо ті чи інші варіанти наших спільних оборонних і політичних дій. Так і цього разу. Змістовна розмова. Додає впевненості в нашому руху до перемоги України", — розповів Зеленський.

Окрім того, він мав зустріч із канцлером Німеччини Олафом Шольцом.

"Подякував за надзвичайно вагому підтримку Німеччиною нашого захисту. Це й ППО, і можливості нашої армії на землі, і нашої економіки, і нашої політики. Обговорили з Олафом, як можемо прискорити чесний мир для України, як можемо посилити нашу спільну роботу в межах G7", — зауважив президент.

Наостанок Зеленський подякував усім українським воїнам, які захищають країну.

"Впевнений, повернемося з цього візиту з іще більшими можливостями для вас, наші захисники й захисниці! Слава вам – усім, хто в бою заради нашої держави, хто на бойових постах і на бойових завданнях, хто тренує наших воїнів, хто відновлює наших бійців після поранень і хто допомагає нам захищати життя й незалежність", — підсумував президент.

Вибір редакції

На початок