Учасник війни на сході України Валерій Чоботарь спостерігає за пташками. Життя пернатих вивчає на Тернопільщині в Чистилівському орнітологічному заказнику, де в квітні сталася масштабна пожежа.
Чоловік розповів, що приїжджає дивитись на птахів заради терапії, коли дається взнаки війна на сході чи починає бракувати енергії.
"Дружина знайшла в інтернеті курс, виявилося, що це львівські науковці, орнітологи, їх ціла група під керівництвом Ганни Кузьо. Проводять такий курс, який належить взагалі Північному університету норвезькому Nord University. Називається він "Bird ID" - визначення птахів. Я записався минулого року", — розповів Чоботарь.
Він додав, що вивчає, як цей заказник відроджується після пожежі, яка сталася у квітні 2020 року. Тоді вигоріло понад 8 гектарів заболоченої заплави СеретуСерет — річка в Україні, в межах Бродівського району Львівської області та Зборівського, Тернопільського, Теребовлянського, Чортківського, Борщівського та Заліщицького районів..
Наразі ця територія знову зелена. Туди повернулись пташки та вивели нове потомство. Утім, наслідки пожежі ще відчутні.
"Було дуже багато гнізд лунів очеретяних, то зараз тут їх кілька пар. Це показує, що немає дрібних птахів, якими вони харчуються і це зменшується взагалі біорізноманіття", — пояснив чоловік.
Чоботарь розповів, що спостерігати за пташками - його хобі з дитинства. Відновити захоплення йому порадила вчителька з тілесноорієнтованої терапії Дітте Мерчер, а співак Сашко Положинський подарував книжку про пташок.
"На презентації фільму "Добровольці Божої чоти" за кордоном, в Австралії, потрапили у великий авіарій. Це приміщення, де багато птахів живе, різних видів. Збоку мене знімали, я навіть не звертав на те уваги. Я побачив, що моє лице випромінювало таке дитяче щастя і захват, що я зрозумів, що це для мене щось значить", — розповів доброволець про повернення натхнення щоб займатись орнітологією.
Валерій Чоботарь хоче привернути увагу до цього унікального місця. Він готує фотовиставку про крилатих жителів заказника. Чоловік вважає, що птахоспоглядання - чудове єднання з природою.
"Червонокнижних птахів можна десь біля десятка нарахувати. Тут величезна колонія чапель. Минулого року нарахував десь до 50 гнізд", — розповів він.