Черкаські лісівники почали заготовляти дрова до опалювального сезону. Як розповів Суспільному головний лісничий Олександр Сидоренко, цьогоріч попит на деревину зріс, тож про її запаси турбуються завчасно.
Нині в лісах області проводять санітарні рубки, а дерева відправляють на переробку.
Черкащанка Людмила Гаркуша прийшла замовляти дрова для бабусі. Цьогоріч вирішала не чекати холодів, а запастися заздалегідь:
"Минулі роки, коли ми приходили замовляти перед самою зимою, тут були великі черги і нам доводилось чекати, поки нам їх привезуть по декілька тижнів. Зараз зручно, оскільки черг немає".

Дівчина купила сім кубів, цього їй вистачає на опалювальний сезон:
"Потрібно думати наперед і дрова за літо встигнуть підсохнути".
Лісівники вже заготовляють деревину для цих потреб. 25-річні дуби зрізали в межах санітарної рубки, розповів працівник лісництва Віталій Венець. Він за день нарізає 15 кубів дров, а це п’ять куп:
"Дуб легше різати, ясен твердіший, тож різати важче — сирий легше, а сухий важче".

У сусідньому лісництві цей процес автоматичний. Там деревину розколюють на невеличкі дрова та сортують у ящики, пояснив начальник лісокомплексу Володимир Тертичний. У такому форматі використовувати їх зручніше.
"У такий спосіб вони вже готові до вживання, додому привезли, склали і беріть опалюйте своє приміщення".

Та за такий комфорт доведеться заплатити більше, ніж за звичайні колоди — від 960 гривень до 1 800 гривень за куб.
Зі слів головного лісничого філії "Черкаське лісове господарство" Олександра Сидоренка, нині усі вісім лісництв черкаського району заготовляють дрова. Людям чоловік радить, закупити їх раніше, аби не створювати ажіотажу у літньо-осінній період:
"Потім стають черги і люди чекають певний термін, коли будуть дрова. Потрібно заготовити їх за пару місяців раніше, щоб люди змогли їх порізати і підрубати, а літом вони спокійно висохнуть і в зимовий період їх можна буде нормально використовувати".
Лісничий зазначив — цьогоріч роботи лісівникам додалося, адже порівняно із минулим роком попит на дрова збільшився удвічі.

"Люди почали більше опалювати свої будівлі дровами і декому це виходить дешевше. Також з початком повномасштабної війни ми почали виконувати завдання на забезпечення дровами Збройні Сили України", — прокоментував Олександр Сидоренко.
Повне відео
Маєте новину про події з життя на Черкащині? Надсилайте сюди
Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України
Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України