Україна отримала перший комплекс Samp-T від Франції та Італії — La Stampa

Україна отримала перший комплекс Samp-T від Франції та Італії — La Stampa

ЗРК SAMP-T
. ЗРК SAMP-T Mamba. Фото: Міноборони Франції

Україна отримала італійсько-французьку систему протиповітряної оборони — зенітний ракетний комплекс дальньої дії SAMP-T.

Про це повідомляє La Stampa.

"В Україну прибув французько-італійський зенітно-ракетний комплекс, його обслуговуванням займатимуться 20 місцевих фахівців", — йдеться у повідомленні.

Що відомо про передачу Україні ЗРК SAMP-T

У січні міністр закордонних справ Італії Антоніо Таяні заявив, що Італія та Франція завершують підготовку до відправлення Україні системи протиповітряної оборони SAMP-T.

Італійське видання RID 13 січня повідомляло, що уряд Італії планує надати Україні ЗРК SAMP-T, також відомі як Mamba. "Зелене світло" з’явилось за волею самої прем'єрки Джорджії Мелоні.

Протягом двох тижнів проблема залишалась відкритою через небажання передавати ЗРК з боку сектору оборони та військових, враховуючи, що Сухопутні війська Італії мають на озброєнні лише 5 батарей SAMP/T, зауважують журналісти. При цьому що одна з них наразі розгорнута у Кувейті в рамках операції Inherent Resolve.

Відповідно до інформації RID, на рішення Мелоні могло вплинути прохання президента США Джо Байдена.

На початку лютого 2023 року міністр закордонних справ Італії Антоніо Таяні заявив, що SAMP-T мають запрацювати на передовій в Україні протягом наступних двох місяців.

Що відомо про ЗРК SAMP-T

SAMP-T – зенітний ракетний комплекс далекої дії, який розробив європейський консорціум Eurosam (MBDA Italy, MBDA France, Thales). Система може знищувати аеродинамічні цілі на відстані до 150 км на висоті до 25 км. Також комплекс здатний боротися з балістичними ракетами на відстані і висоті до 25 км.

ЗРК побудований на основі французької твердопаливної зенітної ракети Aster-30. Швидкість ракети – 4,5М (1400 м\с). Вага бойової частини – 20 кг, стартова маса – 450 кг.

SAMP-T стоїть на озброєнні Італії, Франції та Сінгапуру.

На початок