"Там — істерика": Ігнат про реакцію росіян на авіакатастрофи в Брянській області

"Там — істерика": Ігнат про реакцію росіян на авіакатастрофи в Брянській області

Юрій Ігнат
Речник командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат. Скріншот з відео

У Росії є багато версій про падіння літаків та гелікоптерів у Брянській області. Через авіакатастрофи в російському суспільстві панує паніка.

Про це в етері телемарафону "Єдині новини" сказав речник Командування Повітряних сил Юрій Ігнат.

За його словами, у Брянській області впали два військові літаки та три гелікоптери.

"В Росії офіційно визнали падіння 4 літальних апаратів. Зокрема, 2 гелікоптери та 2 літаки. Третій гелікоптер зник теж за незрозумілих причин. Про третій гелікоптер вони теж повідомляли, але не дуже визнається, щоб не сильно травмувати росіян", — сказав речник ПС.

Ігнат зазначив, що у Росії розглядають різні варіанти авіакатастроф: від діяльності партизанів до роботи українських винищувачів або власної протиповітряної оборони.

"Розповідають росіяни про різні версії. Кажуть про наш вплив і їхній. Проте нехай це все залишається на їхній совісті, оскільки падіння цих літаків і гелікоптерів є прямим результатом агресивної війни проти України. Там істерика. Ми за ними спостерігаємо, і це нас дуже тішить", — сказав він.

Ігнат також зазначив, що під час війни проти України росія зазнала велиуих втрат і серед льотчиків. За його словами, багато російських пілотів, яких направили на війну в Україну, були ті самі, хто воював у Сирії і вони були одними з найкращих.

"Але багато з них вже не буде ніколи літати, дехто був у полоні, дехто поранений, а дехто як в оцій історії (падіння літаків і гелікортерів у брянській області, — ред.) вийшов зі строю назавжди", — сказав речник ПС..

Водночас він зазначив, що Росія продовжує готувати пілотів.

"Навчальні заклади працюють. Якщо говорити про випуск льотчиків: це може бути 100 – 150 осіб щороку. Надій на те, що в Росії закінчаться льотчики, ми не маємо. Але те, що якісний склад буде значно гірший... Це війна", — сказав Ігнат.

Що відомо про катастрофи у Брянській області РФ

Удень 13 травня інформаційне агентство ТАСС із посиланням на джерела в екстрених службах заявило, що у Брянській області Росії розбився винищувач-бомбардувальник Повітряно-космічних сил Росії Су-34 та гелікоптер Мі-8.

Невдовзі російські ЗМІ повідомили, що на території регіону також зазнали катастрофи геліокоптер Мі-8 та винищувач Су-35. Російські силовики розгорнули план "Перехоплення" на всій південно-західній частині Брянської області — серед можливих причин падіння авіамашин називали в тому числі українських диверсантів.

Згодом російське видання "Комерсант" із посиланням на власні джерела повідомило, що всі чотири повітряні судна могли бути збиті майже одночасно неподалік кордону з Україною. За даними видання, екіпажі літаків та гелікоптерів загинули.

"Нападників шукають на землі та в повітрі", — йдеться у публікації.

Видання стверджує, що всі зазначені апарати входили до складу однієї авіагрупи.

"Винищувачі мали завдати ракетно-бомбового удару по цілях на території Чернігівської області України, а гелікоптери їх підстрахувати, щоб у тому числі підібрати екіпажі Су, якщо вони будуть збиті вогнем противника. На аеродром не повернулися всі чотири машини", — зазначається в повідомленні.

Фахівці вважають, що літаки та гелікоптери могли збити за допомогою ракет "повітря-повітря", зазначають журналісти "Комерсанта".

На початок