Двох чоловіків у Шостці обвинувачують у крадіжці 84-ох бочок з-під небезпечної речовини - гептилу. Шосткинська прокуратура передала справу до суду, повідомили у прес-службі Сумської обласної прокуратури.
За версією слідства, двоє чоловіків наприкінці 2018 року побачили бочки, які зберігалися на території Ковтунівської сільради. Вони висипали вміст бочок на землю, а ємності забрали додому, щоб використовувати їх у господарстві.

Чоловіків затримали у травні 2020 року. Один з них зберігав у ємностях з-під отрутохімікатів корм для свійських тварин.

За інформацією прокуратури, у бочках зберігався грунт, зібраний 2015 року поблизу місця, де стався розлив гептилуГептил (несиметричний диметилгідразин) - безбарвна або жовтувата прозора рідина з різким неприємним запахом, компонент ракетного палива, небезпечна для здоров'я людини.. Хімічна речовина тоді розлилася на близько 5 км дороги. Рятувальники збирали залишки речовини разом із грунтом і помістили їх у спеціальні платикові контейтери з написами про вміст небезпечної речовини.

Суспільне поки не має коментарів обвинувачених чи їх представників, але залишає за ними можливість повідомити свою позицію.
Одному з чоловіків, яких обвинувачують у крадіжці, 34 роки, другому - 48. Якщо їх вину доведуть, їм загрожує до п'яти років за гратами.
Що відомо
- Розлив гептилу на території Шостки стався навесні 2015 року. Хімічна речовина розлилася на близько 5 км дороги. Рятувальники понад тиждень ліквідовували наслідки – зібрали більше 700 тонн ґрунту, забрудненого отрутохімікатами.
- Договір щодо вивозу та утилізації хімікатів уклали у грудні 2016 року Шосткинська райдержадміністрація та державне підприємство Міноборони. Втім, це не зробили, бо на отрутохімікати наклали арешт у рамках кримінальної справи за фактом розливу гептилу.
- З 2016 року справа у суді. У розливі гептилу обвинувачують одного з працівників ТОВ, яке виконувало замовлення місцевої військової частини щодо очищення від гептилу резервуарів із подальшою утилізацією промислових стоків.
- Місцева влада виділила кошти на придбання спеціальної сертифікованої тари, у яку зібрали грунт та змиви з небезпечними речовинами. До вирішення їх подальшої долі, бочки розташували на тимчасових майданчиках для зберігання.