РФ перекинула до кордонів з Фінляндією та Норвегією стратегічну авіацію

РФ перекинула до кордонів з Фінляндією та Норвегією стратегічну авіацію

ЗМІ
РФ перекинула до кордонів з Фінляндією та Норвегією стратегічну авіацію
Російський стратегічний бомбардувальник-ракетоносець Ту-95. Ілюстративне фото: АР

Росія передислокувала на аеродром Оленья, розташованому на Кольському півострові неподалік державних кордонів із Фінляндією та Норвегією, стратегічні бомбардувальники, здатні нести ядерне озброєння.

Про це повідомляє видання The Barents Observer із посиланням на отримані супутникові знімки.

Як зауважують автори публікації, розташована лише за 200 кілометрів від країн-членів НАТО Фінляндії та Норвегії, авіабаза Оленья перебуває під пильною увагою військових аналітиків. Злітно-посадкова смуга завдовжки 3500 метрів зазвичай обслуговує невеликий парк старих надзвукових бомбардувальників Ту-22М та кількох військово-транспортних літаків Ан-12.

"Проте восени минулого року активізувалася роль авіабази як передового полігону дальньої авіації. Перші чотири стратегічні бомбардувальники Ту-160 прибули в серпні, а до жовтня тут було розгорнуто понад десять літаків Ту-95 і Ту-160", — йдеться у повідомленні.

Стратегічні бомбардувальники, дислоковані нині за Полярним колом, раніше базувалися в Енгельсі неподалік Саратова. Розташована всього за 600 кілометрів від кордону з Україною авіабаза виявилася вразливою, коли в грудні минулого року два літаки Ту-95 були пошкоджені в результаті, як передбачалося, атаки безпілотника. Однак навряд російське командування вирішило передислокувати авіацію на Оленью лише з метою захисту від можливих українських ударів, вважають журналісти.

Зокрема, на супутникових знімках помітні два Ту-160 і 14 Ту-95, а літаки Ту-22М виведені на стоянки у північно-західній частині авіабази, пише видання. Також один літак-заправник Іл-78 стоїть боком, а його крило частково виходить за перон, щоб не перекривати бомбардувальникам руліжну доріжку.

"Літаки можуть піднятися у повітря в найкоротші терміни. Це дає Норвегії та Фінляндії коротше попередження про необхідність підняття винищувачів виявлення польотів, близьких до повітряного простору цих країн", — зазначається в публікації.

Відправлення таких важких бомбардувальників на північ "безперечно є сигналом", зазначила у коментарі виданню професорка Катажина Зіск з Норвезького інституту оборонних досліджень.

Вибір редакції

На початок