Уряд збільшив мінімальні зарплати медикам в зоні активних бойових дій і на прифронтових територіях

Уряд збільшив мінімальні зарплати медикам в зоні активних бойових дій і на прифронтових територіях

Важливо
Кабінет міністрів України
Кабінет міністрів України, ілюстративне фото: УНІАН

Кабмін збільшив розмір мінімальної заробітної плати медикам, які надають спеціалізовану та екстрену медичну допомогу в зоні активних бойових дій та на прифронтових територіях. Про ухвалення відповідної постанови інформує пресслужба Мінохорони здоров'я.

Йдеться про новий рівень зарплати для лікарів, фармацевтів, фахівців з реабілітації, медичних сестер та молодших медичних працівників, які працюють в небезпечних умовах поблизу лінії фронту.

На територіях активних бойових дій, відповідно до наказу Мінреінтеграції, встановлено заробітну плату на рівні не менше:

  • 28 000 гривень — для лікарів, фармацевтів, професіоналів у галузі охорони здоров’я та професіоналів з вищою немедичною освітою у галузі охорони здоров'я;
  • 18 000 гривень — для медсестер та медбратів;
  • 9 000 гривень — для молодших медпрацівників.

На територіях можливих бойових дій (прифронтових територіях), відповідно до наказу Мінреінтеграції,  встановлено заробітну плату на рівні не менше:

  • 23 000 гривень — для лікарів, фармацевтів, професіоналів у галузі охорони здоров’я та професіоналів з вищою немедичною освітою у галузі охорони здоров'я;
  • 15 500 гривень — для медсестер та медбратів;
  • 8 000 гривень — для молодших медпрацівників.

Цим рішенням уряд намагається зберегти кадровий потенціал на прифронтових територіях та у зоні активних бойових дій. За словами міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка, “медики, які виконують свої обов’язки в небезпечних умовах праці з постійним ризиком для життя та здоров’я, мають бути забезпечені гідною заробітною платою”.

“Регулярно відвідуючи прифронтові області, мав змогу не раз на власні очі побачити, в яких умовах доводиться працювати нашим медичним працівникам. Не перестаю щиро дивуватися їхньому героїзму та відданості своїй справі – рятувати людей за будь-яких умов: під обстрілами, під час ракетних ударів, атак ворога”, — сказав Ляшко.

Рішення постанови розповсюджується на медичних працівників закладів охорони здоров’я, які мають контракт із Національною службою здоров'я. Постанова діятиме до кінця 2023 року.

Вибір редакції

На початок