Європейська мовна спілка не дозволила Зеленському виступити у фіналі "Євробачення". Ткаченко підтвердив звернення до ЄМС

Європейська мовна спілка не дозволила Зеленському виступити у фіналі "Євробачення". Ткаченко підтвердив звернення до ЄМС

Оновлено
Європейська мовна спілка не дозволила Зеленському виступити у фіналі "Євробачення". Ткаченко підтвердив звернення до ЄМС
. Колаж Суспільне Культура

Керівництво Європейської мовної спілки (EBU) не дозволило президенту України Володимиру Зеленському виголосити промову у фіналі пісенного конкурсу "Євробачення" через "неполітичний характер заходу". У Європейській мовній спілці Суспільному сказали, що запит на виступ Зеленського надійшов з боку українського уряду. Міністр культури та інформполітики Ткаченко згодом підтвердив, що звертався до ЄМС.

Про прохання щодо виступу Зеленського йдеться у на офіційному сайті EBU.

"Прохання пана Зеленського звернутися до аудиторії на пісенному конкурсі "Євробачення", хоча і зроблене з похвальними намірами, на жаль, не може бути задоволене керівництвом Європейської мовної спілки, оскільки це суперечило б правилам заходу", — сказано у заяві.

В асоціації телерадіомовників зазначили, що конкурс "Євробачення" є міжнародним розважальним шоу, яке регулюється суворими правилами та принципами, які були встановлені з моменту його створення.

У Європейській мовній спілці зауважили, що Україна, її музика, культура та творчість будуть широко представлені в усіх трьох прямих ефірах, зокрема через виступи 11 українських артистів, а також через обкладинку бренду для заходу, супутню музику та "відеолистівки", у яких будуть представлені 37 локацій на території України.

"Ми вважаємо, що це найкращий спосіб відобразити та відсвяткувати перемогу України на пісенному конкурсі Євробачення та показати, що нас об'єднує музика у ці важкі часи", додали в EBU.

Водночас прессекретар президента України Сергій Никифоров заперечив факт запиту від ОПУ на звернення Зеленського до аудиторії "Євробачення".

"Офіс Президента України не звертався до організаторів пісенного конкурсу "Євробачення" з пропозицією онлайн-виступу Володимира Зеленського під час фіналу чи на будь-якому іншому етапі конкурсу", — написав Никифоров у Facebook.

Прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак "розчарований", що президент України Володимир Зеленський не виступить із промовою на Євробаченні.

Як заявив прессекретар глави британського уряду, Сунак незадоволений рішенням Європейської мовної спілки заборонити президенту України виступати на Євробаченні через побоювання, що це може політизувати захід, передає телеканал Sky News.

Прессекретар зазначив, що прем'єр-міністр вважав, що це було б "доречно", оскільки Велика Британія приймає захід від імені України.

"Свободи, за які бореться президент Зеленський і український народ, не є політичними, вони є фундаментальними", — сказав речник Сунака.

Він додав, що президент України подякував главі британського уряду за роль Ліверпуля в проведенні конкурсу від імені України.

Згодом, вже після фіналу "Євробачення" міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко у коментарі The Guardian підтвердив, що звертався до Європейської мовної спілки і "здивований та збентежений" відмовою.

"Наскільки я розумію, було цілком очевидно, чому я виступив з цією пропозицією, але чого я не можу зрозуміти, так це реакції щодо політики, тоді як політики немає – це війна з одного боку", — сказав Ткаченко.

Що відомо про "Євробачення-2023"

67-й Пісенний конкурс "Євробачення" у травні прийматиме Ліверпуль. Гранд-фінал відбувся на арені Liverpool 13 травня, а півфінали пройшли 9 й 11 травня 2023 року.

Організатори презентували головний логотип та слоган цьогорічного шоу. Ним стало класичне багатошарове серце в синьому, жовтому, рожевому та фіолетовому кольорах.

TVORCHI виступили під номером 19 з піснею "Heart of Steel" у гранд-фіналі та посіли шосте місце. За результатами глядацького голосування українці отримали 189 балів.

Також на сцені 67-го Пісенного конкурсу виступили українські зірки "Євробачення" — Kalush Orchestra, Go_A, Jamala, Тіна Кароль та Verka Serduchka.

Переможцем Євробачення-2023 стала Швеція.

На початок