Українська ППО може збивати майже 100% російських ракет

Українська ППО може збивати майже 100% російських ракет

ЗМІ
Російська ракета "Кинджал", збита над Києвом 4 травня 2023 року
. Російська ракета "Кинджал", збита над Києвом 4 травня 2023 року. Фото: Іван Корж/Суспільне

Наразі українська протиповітряна оборона може збивати 90-100% ракет, якими армія РФ завдає ударів по території України. При цьому у перші місяці повномасштабного вторгнення вдавалось збивати тільки половину цілей противника.

Про це пише The Washington Post.

Видання зазначає, що перший день повномасштабної війни РФ завдала удару по наземних системах ППО України, спочатку хвилею ракет, а потім десятками вильотів бомбардувальників за підтримки засобів радіоелектронної боротьби. Все це фактично "засліпило" українські радари.

Але Україна отримала розвідувальні дані від союзників напередодні атак РФ. Це дозволило Силам оборони перемістити мобільні підрозділи в безпечне місце, хоча деякі позиції було знищено.

"Водночас росіяни не змогли продовжити свої початкові атаки, що дозволило Україні швидко перегрупуватися. Завдяки надходженню нових систем ППО західного виробництва в жовтні та листопаді минулого року, а також зростанню навичок українських батарей ЗСУ вдалось збільшити відсоток перехоплень з 50% до близько 80%", — йдеться у статті.

Нині ця цифра наближається до 90%, у той час, як над Києвом знищили всі ракети, які були випущені по місту з 28 квітня.

Командувач Повітряних сил ЗСУ, генерал-лейтенант Микола Олещук заявив, що у ніч на 4 травня українським військовим вперше вдалося збити російську аеробалістичну ракету "Кинджал".

На початок