Пошта на колесах: як обслуговують волинян 106 пересувних відділень

Пошта на колесах: як обслуговують волинян 106 пересувних відділень

Пошта на колесах: як обслуговують волинян 106 пересувних відділень
Пересувне відділення "Укрпошти" в селі Радомишль, 11 травня 2023-го. Фото: Суспільне Луцьк

На Волині працюють 146 стаціонарних відділень поштового зв'язку "Укрпошти" та 106 пересувних, – розповіла Суспільному кураторка точки базування пересувних відділень Валентина Савич.

З її слів, у Луцькому районі "пошта на колесах" обслуговує 165 сіл, де проживають більше як 75 тисяч людей. З точки базування пересувних відділень у Луцьку щодня вирушають на маршрути 17 екіпажів.

Пошта на колесах
Екіпажі пересувних відділень у Луцьку. Фото: Суспільне Луцьк

11 травня пересувне відділення пошти у складі листоноші, водія та керівника приїхали в село Радомишль, де живе понад 600 людей. Селянам привезли посилки, кореспонденцію, газети, платіжки за комуналку, пенсію і товари широкого вжитку, – розповіла цього начальниця пересувного відділення Лариса Казнадзей.

Пошта на колесах
Керівниця пересувного відділення Лариса Казнадзей. Фото: Суспільне Луцьк

Упродовж тижня "пошта на колесах" обслуговує 10 сіл: двічі їздять у Лаврів, Радомишль і Промінь, інші села Луцького району – по одному виїзду.

"Коли немає пенсі і платежів, трошки менше людей. Коли з четвертого числа починаємо платити пенсії – люди ідуть. Особливо масово починається з 10-го по 25-те: дуже багато платежів", – говорить Лариса Казнадзей.

Пошта на колесах
Жителі Радомишля прийшли на відділення. Фото: Суспільне Луцьк

Прийшла до відділення цього дня місцева жителька Галина Легнер, аби забрати пенсію, поповнити телефонний рахунок, купити папір, ковбасу та різне насіння.

"Нам краще, що є така можливість. От я не можу іти і до мене вони приїжджають і принесуть усе. А тоді треба було іти самому. Не тільки я одна так, багато людей. Повага нашого села до них дуже добра", – каже пенсіонерка.

Пошта на колесах
Фото: Суспільне Луцьк

Листоноша Іванна Руда розвозить кореспонденцію вулицями села. "Сумка важить кілограм п'ять-шість, залежно від кореспонденції. Тут кореспонденція, листи рекомендовані, квитанції, платіжки", – зазначила працівниця.

Пошта на колесах
Фото: Суспільне Луцьк

Як зазначила Валентина Савич, на роботу пересувних відділень повномасштабне вторгнення не вплинуло. "Пересилання поштових переказів, приймання усіх видів платежів, виплата пенсій, субсидій, соцвиплат, приймання і видача поштових відправлень по Україні та за кордон", – сказала Валентина Савич.

Пошта на колесах
Фото: Суспільне Луцьк

Як додала кураторка точки базування пересувних відділень Валентина Савич, проєкт "Пересувні відділення Укрпошти" на Волині працює від 1 жовтня 2021 року. Тоді в області функціонували 407 стаціонарних відділень "Укрпошти" і 59 пересувних.

Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільного Луцьк.

Вибір редакції

На початок