СБУ зібрала докази співпраці з окупантами щодо сімох жителів Луганської області. Їм повідомлено про підозру в колабораційній діяльності, матеріали розслідування вже передані до суду. Серед підозрюваних — бойовик, освітянин, програміст та колишні працівники соцзахисту.
Про це повідомили в 3 управлінні ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях.
За даними СБУ, бойовик, який з 2014 року воював проти ЗСУ та перебував у розшуку за участь в терористичній організації та незаконних збройних формуваннях, у 2022 році воював під Сєвєродонецьком, Рубіжним, Попасною та Лисичанськом.
"У липні минулого року його призначили так зв. "в.о. глави адміністрації міста Лисичанська "ЛНР"", — йдеться у повідомленні пресслужби управління.
За даними слідчих, колишня працівниця пенсійного фонду України та керівниця відділу соцзабезпечення Станично-Луганської ВЦА "очолили" відділення так званого "пенсійного фонду "ЛНР" та "управління соцзахисту" населення в окупаційній адміністрації Станично-Луганского району.
Також СБУ повідомили про підозру мешканці Старобільська, яка після окупації міста добровільно працевлаштувалася в "адміністрацію Старобільського району "ЛНР" і нині там завідує "управлінням праці і соцзахисту населення".
За інформацією правоохоронців, колишня головна спеціалістка управління освіти Сєвєродонецької міської ВЦА отримала від окупаційної адміністрації посаду "заступника начальника відділу освіти".
Також слідством встановлено, що на призначення керівниками відділів в "адміністраціях" Сватівського та Марківського районів погодились інженер-програміст із Лисичанська та підприємець із Марківки.
"Вони керують "відділами забезпечення життєдіяльності" сіл Мілуватка та Бондарівка", — зазначили в СБУ.
Як повідомили в СБУ, нині підозрювані працюють на російських окупантів, їм заочно повідомлено про підозру в колабораційній діяльності за ч. 5 ст. 111-1 ККУ. Злочин передбачає до 10 років позбавлення волі, позбавлення права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю та конфіскація майна.
Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram