США попередили Грузію про запровадження санкцій через відновлення авіасполучення з РФ

США попередили Грузію про запровадження санкцій через відновлення авіасполучення з РФ

Держдеп США
. Фото: AP

Сполучені Штати попередили Тбілісі про запровадження санкцій у разі відновлення прямого авіасполучення між Росією та Грузією.

Про це у коментарі виданню Accent заявив представник Державного департаменту США.

"Ряд західних країн, у тому числі США, забороняють російським літакам заходити у свій повітряний простір. Якщо буде відновлено пряме авіасполучення між Росією і Грузією, це викличе наше занепокоєння через можливе запровадження санкцій щодо грузинських авіакомпаній, які обслуговують повітряні судна, що підпадають під дію контроль імпорту та експорту", — сказав представник Держдепу.

За його словами "зараз не час поглиблювати відносини з Росією".

"Очевидно, що народ Грузії хоче, щоб Путін краще вивів свої війська з окупованої території країни, ніж відновиться пряме авіасполучення або зміниться візовий режим", — наголосив представник відомства.

10 травня заступниця міністра економіки Грузії Маріам Кврівішвілі заявила, що Грузія дозволить прямі рейси російським авіакомпаніям, які не перебувають під санкціями.

Раніше президент РФ Володимир Путін видав указ, яким скасував візовий режим для громадян Грузії. Також Путін зняв заборону для російських авіакомпаній на польоти до Грузії.

Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі назвала неприйнятним скасування візового режиму з боку Росії й заявила, що вимагає проведення засідання Ради безпеки з цього приводу. Вона зауважила, що скасування Росією візового режиму та відновлення прямого авіасполучення — це провокація, яка спричинить бурхливу реакцію громадськості.

Ввечері 10 травня у Тбілісі біля будівлі Міністерства закордонних справ Грузії розпочалась акція протесту проти поновлення прямого авіасполучення з Росією.

З 8 липня 2019 року Путін своїм указом заборонив літати в Грузію російським авіакомпаніям. Туроператорам і агентам рекомендували не продавати путівки в цю країну. Тоді ж набуло чинності рішення Мінтрансу РФ про припинення польотів грузинських авіакомпаній до Росії.

На початок