Молебні та літургії. Як відзначатимуть Хрещення Русі цього року

Молебні та літургії. Як відзначатимуть Хрещення Русі цього року

Молебні та літургії. Як відзначатимуть Хрещення Русі цього року
УНІАН

Православна церква України і Українська православна церква Московського патріархату відмовилися від проведення хресної ходи на честь 1032-ї річниці Хрещення Русі через пандемію коронавірусу і затвердили низку інших заходів до свята.

Як повідомив Суспільному митрополит Ніжинський і Прилуцький Климент (Вечеря), УПЦ МП, яка зазвичай ініціювала проведення ходи, цьогоріч відмовилася від цього заходу.

"Хресної ходи не буде. Буде молебень 27 липня. А 28 липня у Києво-Печерскій лаврі —святкова літургія. Такі ж урочисті молебні і літургії будуть у кожній єпархії УПЦ на всіх теренах України", — повідомив митрополит.

Згідно із заявою пресслужби Православної церкви України, ПЦУ має намір увечері 27 липня почати всенічне бдіння у кафедральному Михайлівському Золотоверхому соборі Києва, а вранці 28 липня провести у тому ж соборі божественну літургію. Після обіду того ж дня планується молебень біля пам’ятника князю Володимиру без проведення хресної ходи. У ПЦУ обіцяють, що під час святкування будуть дотримуватися протиепідемічних заходів.

Що відомо

  • Станом на ранок 10 липня в Україні зареєстрували 52043 випадки коронавірусної інфекції, з них 819 - за останню добу. У МОЗ заявили про рекорд щодо кількості людей, які одужали - 1116 осіб.
  • Кабмін продовжив адаптивний карантин до 31 липня. З 10 червня в Україні розпочався черговий етап послаблення, до якого виявилися не готовими Київ та ще 10 областей.
  • Наразі вісім областей України залишаються не готовими до послаблення через стрімке поширення коронавірусу та низьку кількість проведених тестів.
На початок