На Луганщині двох лікарів підозрюють у співпраці з російськими окупантами

На Луганщині двох лікарів підозрюють у співпраці з російськими окупантами

Відремонтоване приміщення амбулаторії у Рубіжному у 2021 році
Амбулаторія у Рубіжному. Відремонтоване приміщення амбулаторії у Рубіжному у 2021 році. Фото: Суспільне Донбас

Двох лікарів з Новоайдару та Рубіжного у Луганській області підозрюють у співпраці з російськими окупантами. Обом загрожує позбавлення волі до 10 років з позбавленням права до 15 років обіймати посади чи займатися певною діяльністю, інформує прокуратура Луганщини.

"Після повномасштабного російського вторгнення жителька селища Новоайдар стала "державною санітарною лікаркою" у "Новоайдарській районній санітарно-епідеміологічній станції" ЛНР". Вона контролює дотримання підприємствами, установами та організаціями району санітарних норм", — йдеться у повідомленні.

За даними прокуратури, ще один підозрюваний у колабораційній діяльності – житель Рубіжного, у січні 2023 року став "головним лікарем" "Кремінської центральної районної багатопрофільної лікарні ЛНР". Він організовує роботу медичного закладу за стандартами окупантів.

Що відомо про окупацію Рубіжного та Новоайдара

  • Рубіжне переживає другу окупацію РФ. Перша — навесні 2014 року Рубіжне окупували незаконні збройні формування так званої "ЛНР". 21 липня 2014 року місто ЗСУ повернули під контроль України. Місто було в окупації проросійських бойовиків близько трьох місяців. Друга окупація населеного пункту відбулась в результаті вторгнення армії РФ у 2022 році. Рубіжне перебуває під окупацією Росії з 12 травня 2022 року, майже рік.
  • Новоайдар окупований Росією з березня 2022 року.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

Вибір редакції

На початок