Тримати зброю, накладати турнікет, розрізняти міни: військові навчали школярів у Черкасах

Тримати зброю, накладати турнікет, розрізняти міни: військові навчали школярів у Черкасах

Черкаських школярів вчили надавати першу домедичну допомогу, поводитися зі зброєю, розрізняти міни і дрони. Інструктажі проводять щотижня для патріотичного виховання та мотивації майбутніх випускників вступати до військових закладів освіти, розповів Суспільному начальник відділу призову черкаського територіального центру комплектування Олег Стороженко.

Сотню старшокласників поділили на чотири групи. Біля локації з дронами та обладнанням приміряв бронежилет Ігор Шкунда. Пояснив: цікавиться військовою тематикою, тому наживо все побачити було цікаво.

"І про техніку читаю і про зброю, стараюсь усе знати. Вперше був в бронежилеті, діставав ножа, перший раз автомат Калашникова тримав. Прикольно", — розповів десятикласник Ігор Шкунда.

Військовий інструктаж для школярів
Суспільне Черкаси

Десятикласник Антон такі заходи хотів би відвідувати частіше. Зброю, розповів, тримає вперше.

"Хочу піти після школи в армію, тому хочу навчитися тримати зброю, користуватися нею. Нас в школі учать, але в нас лише дерев’яні макети", — розповів десятикласник Антон Педько.

Військовий інструктаж для школярів
Суспільне Черкаси

На іншій локації навчають правильно накладати турнікет.

Такі знання необхідні нині кожному, додав одинадцятикласник Олександр Сахновський:

"Всі хлопці, всі дівчата повинні це знати, тому що комусь це врятує життя. Це індивідуальна аптечка військовослужбовця".

Про вміст аптечки та як користуватися цими речами розповів бойовий медик Роман. Каже, що тактичну медицину потрібно відпрацьовувати постійно.

"Якщо ми алгоритм цей відпрацьовує систематично, особа яка це виконує, вона запам’ятовує його на підсвідомому рівні. Тобто в будь-якій критичній ситуації людина має змогу виконати, не розгубитися, не хвилюватися, а виконати ці маніпуляції. Тому чим більше, тим краще", – розповів бойовий медик.

Учням продемонстрували різні види зброї.

"Зброя бойова, але відсутні будь-які боєкомплекти. Ми демонструємо, як воно працює, як з ним потрібно працювати, яка техніка безпеки по даній зброї, як діє сама зброя, щоб вони розуміли і мали це поняття, підійшли до цього відповідально", – розповів старший стрілець з позивним "Капітан".

"З першого разу складно, тому що там механізми потрібно вивчити", – розказала десятикласниця Марія Юрчина.

"До цього, можна сказати, нічого не знав, ні про гранати, ні про міни ніякі. Все що можна знати: наступив – зірвалося", – розповів одинадцятикласник Іван Папуша.

Військовий інструктаж для школярів
Суспільне Черкаси

"Це дуже важливо зараз під час воєнного стану, під час війни. Ви бачите, що кожен день гинуть люди, і для того, щоб можна було надати допомогу, щоб діти були обізнані", – сказала директорка школи Валентина Козій.

Такі заняття проводять щотижня, каже начальник відділу призову черкаського територіального центру комплектування Олег Стороженко.

"Це наше майбутнє, ми повинні їх виховати такими, щоб вони потім могли стати на заміну нас. Нехай воно не зараз буде, а з роками, але ви ж самі розумієте, що будь-яка цивільна держава робить 3 засоби – це захищати, навчати і лікувати", – сказав начальник відділу призову Черкаського територіального центру комплектування Олег Стороженко.

Військовий інструктаж для школярів
Суспільне Черкаси

Маєте новину про події з життя на Черкащині? Надсилайте сюди

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

Вибір редакції

На початок