В Україні 9 травня відзначатимуть День Європи. Зеленський пояснив чому

В Україні 9 травня відзначатимуть День Європи. Зеленський пояснив чому

Зеленський
Президент України Володимир Зеленський. Фото: пресслужба президента

Президент України Володимир Зеленський підписав указ про відзначення Дня Європи 9 травня.

Про це він сказав у спеціальному зверненні. Документ також оприлюднений на сайті Офісу президента.

9 травня День Європи, указ президента
Указ президента про День Європи 9 травня. Скріншот
"Багато років тому на нашому континенті була встановлена традиція святкування саме 9 травня Дня Європи – для відзначення досягнутих миру та єдності. Сьогодні єдність на нашому континенті наближає нас до відзначення першого дня нашого миру. І правильно буде разом з усією вільною Європою відзначати День Європи. Сьогодні я підписав відповідний указ", — сказав президент у зверненні.

Зеленський наголосив, що від завтра щороку українці 9 травня будуть вшановувати "нашу історичну єдність – єдність усіх європейців, які знищили нацизм і переможуть рашизм. Єдність, яка наближає мир".

"Це буде День Європи, яка підтримує українців усі дев’ять років російської агресії та вже 439 днів повномасштабного вторгнення. Це буде День Європи, яка допомагає нам боротися на всіх напрямах. Це буде День Європи — нашої союзниці. Це буде День Європи — нашої, частиною якої Україна завжди була, є і буде", — наголосив президент.

Президент також подав до Верховної ради законопроєкт про встановлення 8 травня Днем пам'яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

На початок