Україна скасує вимогу щодо дозволів для польських перевізників — Мінінфраструктури

Україна скасує вимогу щодо дозволів для польських перевізників — Мінінфраструктури

Україна скасує вимогу щодо дозволів для польських перевізників — Мінінфраструктури
Міністр інфраструктури Олександр Кубраков. Фото: Bloomberg / Getty Images

Україна скасовує вимогу щодо наявності дозволів для перевізників з Польщі, які здійснюють перевезення з будь-якої держави Євросоюзу задля деблокування пункту пропуску "Ягодин–Дорогуськ".

Про це заявив віцепрем’єр з відновлення України — міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олексій Кубраков.

"Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури ухвалило рішення тимчасово призупинити вимогу щодо наявності дозволів для польських перевізників, які здійснюють перевезення до України з будь-якої країни Європейського Союзу", — зазначив урядовець.

За його словами, рішення покликане вирішити ситуацію із блокуванням пункту пропуску "Ягодин–Дорогуськ" з боку польських перевізників і задовольнити одну з ключових претензій страйкарів, а саме накладання штрафів за відсутність дозволів для перевезень до України з третіх країн ЄС.

"Наша позиція однозначна: такі перевезення не підпадають під Угоду між Україною та ЄС про вантажні перевезення та не є двосторонніми, а відповідно потребують наявності дозволів. Наразі ми надіслали лист до Єврокомісії щодо надання роз’ясненням та на цей час призупиняємо накладення штрафів. Окремо підкреслю: з початку цього року Укртрансбезпека склала лише 4 таких постанови на польських перевізників", — наголосив Кубраков.

Відтак починаючи із 8 травня польські перевізники зможуть виконувати перевезення з будь-якої країни Євросоюзу до України без відповідних дозволів та вимог щодо екологічних стандартів транспортних засобів.

"Зараз понад 5 тисяч вантажівок не можуть перетнути наш найбільший пункт пропуску. Розподілити вантажопотік в умовах обмеженої пропускної здатності та блокади морських портів неможливо. Ми вдячні нашим польським друзям за постійну підтримку у протистоянні із агресором та розраховуємо на подальший діалог для розблокування кордону. Ми зробили перший крок, чекаємо на крок назустріч", — зауважив заступник міністра Сергій Деркач.

6 травня в "Укртрансбезпеці" повідомили, що у міжнародному пункті пропуску "Ягодин – Дорогуськ", що на Волині, рух вантажних автомобілів паралізований через страйк польських перевізників з польської сторони кордону. За добу 5 травня, через "Ягодин" на польську сторону виїхали лише п'ять автомобілів.

Через страйк пропуск транспорту майже не здійснювався, по обидві сторони українсько-польського кордону утворилися черги. Кількість авто, які перебували у черзі, становила понад 3 тисячі.

Вибір редакції

На початок