У війні з Росією може не бути повної перемоги — президент Чехії

У війні з Росією може не бути повної перемоги — президент Чехії

У війні з Росією може не бути повної перемоги — президент Чехії
Президент Чехії Петр Павел під час зустрічі з представниками ЗМІ, в Києві, 28 квітня 2023 року, фото: УНІАН

Президент Чехії Петр Павел закликав Захід бути готовим до того, що Україна може не здобути повної перемоги у війні проти Росії. Він також вважає, що Силам оборони не слід поспішати із початком контрнаступу.

Про це політик сказав в інтерв’ю The Guardian під час візиту до Лондона на коронацію короля Карла III.

"Я думаю, що ми повинні зробити все, що у нашому розпорядженні, щоб надихнути українців і допомогти їм досягти успіху. Але внутрішньо ми також маємо бути готовими до інших непередбачених обставин", — зазначив він.

Павел також сказав, що під час зустрічей минулого тижня він звертався до прем’єр-міністра Дениса Шмигаля із закликом не прискорювати темпи контрнаступу до того, поки українські війська не будуть повністю до нього готові.

"Тому, що в когось може виникнути спокуса підштовхнути їх до демонстрації якихось результатів. Іншого шансу не буде, принаймні цього року", — підкреслив президент Чехії.

За його словами, Україні неминуче доведеться зіткнутися із "жахливими втратами", незалежно від чисельності її сил, і вона не може допустити провалу штурму.

"Бо це надзвичайно вимогливо з погляду спорядження особового складу, логістики боєприпасів, фінансування палива. Це буде просто один шанс цього року, тому він має бути успішним", — підсумував Петр Павел.

Він додав, що президент Володимир Зеленський попросив його та його словацьку колегу Зузану Чапутову, щоб кожна з їхніх країн озброїла українську механізовану бригаду перед очікуваним контрнаступом.

"Вони намагаються створити до дев'яти механізованих бригад. І оскільки він зустрів мене і Зузану Чапутову в один день, він запитав нас, чи можемо ми взяти від кожної країни по одній бригаді, що насправді становить близько 35 танків і 100 бронетранспортерів (БТР) та боєприпасів", — пояснив він.

Політик сказав, що головною потребою Зеленського під час їхньої зустрічі 28 квітня були саме боєприпаси, оскільки він прагнув наростити свої сили для весняного контрнаступу.

"Мабуть, у них ще є відчуття, що вони не мають всього, щоб успішно розпочати операцію", — сказав Павел.

Вибір редакції

На початок