Рахункова палата визначила дефіцит бюджету за перше півріччя

Рахункова палата визначила дефіцит бюджету за перше півріччя

Рахункова палата визначила дефіцит бюджету за перше півріччя Валерій Пацкан, фото УНІАН

Дефіцит бюджеті за пів року склав понад 38 мільярдів гривень.

"Аналіз оперативної звітності Казначейства показав, що який місяць поспіль сума недонадходження доходів залишається значною. У січні-червні 2020 план доходів загального фонду державного бюджету не виконані на 38,4 млрд грн, або 7,8%", - повідомив голова відомства Валерій Пацкан.

Так, бюджет недоотримав заплановані кошти від ПДВ із ввезених на митну територію України товарів — на 33,2 млрд грн (22,3%), рентної плати за користування надрами — на 7,1 млрд грн (39,1%), податку і збору на доходи фізичних осіб — на 2,2 млрд грн (3,9%), ввізного мита — на 0,9 млрд грн (9,2%).

Окрім того, Пацкан відзначив, що є проблеми із надходженнями від митниці та податкової. План доходів від митної служби не виконано на 34 млрд грн (21,4%), податковою службою — на 1,7 млрд грн (0,6%).

Меншими за заплановані виявилися також видатки загального фонду та соцзабезпечення.

"Менше плану проведені видатки на реалізацію програм державних гарантій медичного обслуговування населення, заходи з протидії поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19 тощо − на 29,9 млрд грн (30,4%). Унаслідок міцнішої гривні у січні − червні 2020 року, порівняно з прогнозом, видатки на обслуговування державного боргу менші на 7,1 млрд грн (10,3%); а економія видатків на зарплату і грошове забезпечення військовослужбовців, насамперед за бюджетними програмами МВС стала основним чинником економії видатків на оплату праці з нарахуваннями – на 6 млрд грн (5,4%)", - зазначили у пресслужбі Рахункової палати.

При цьому видатки з державного бюджету Пенсійному фонду України надано відповідно до плану на січень − червень.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди