Російський винищувач перехопив польський літак над Чорним морем

Російський винищувач перехопив польський літак над Чорним морем

Російський винищувач перехопив польський літак над Чорним морем
. СУ-35, фото ілюстративне: Getty Іmages

Російський винищувач Су-35 перехопив польський літак L410 Turbolet над Чорним морем, що призвело до складнощів у його управлінні.

Про це повідомляє Міноборони Румунії.

"У п'ятницю, 5 травня, літак L410 Turbolet, що належить польській прикордонній поліції, який виконував у співпраці з румунською прикордонною поліцією звичайні патрульні місії під егідою Frontex над Чорним морем у міжнародному повітряному просторі, був перехоплений близько 13:20 неподалік від повітряного простору Румунії російським винищувачем Су-35", — йдеться у повідомленні.

У міністерстві зауважили, що маневри винищувача РФ призвели до серйозних труднощів в управлінні польським літаком.

"Агресивні і небезпечні маневри, які неодноразово здійснювали винищувачі Російської Федерації поблизу польських літаків, створювали високий рівень турбулентності і великі труднощі в управлінні ним", — зазначається в дописі.

Внаслідок інциденту два бойові літаки ВПС Румунії та два ВПС Іспанії були попередньо приведені в бойову готовність Об'єднаним центром повітряних операцій НАТО в Торрехоні, готові до втручання у будь-який момент.

"Екіпаж з Польщі діяв спокійно та професійно в ситуації, безвідповідально створеній російським пілотом, зумівши вирівняти літак після початкової втрати висоти, викликаної маневрами літака Су-35", — повідомили в Міноборони Румунії.

Після цього польський літак приземлитися в аеропорту міста Констанца приблизно о 13:50. Внаслідок інциденту ніхто з членів екіпажу польського літака не постраждав.

У міністерстві додали, що румунська влада перебуває в контакті з Frontex та польською владою для з'ясування всіх обставин інциденту.

"Цілком неприйнятною є агресивна поведінка військового літака, що належить Російській Федерації, проти неозброєного літака, який виконує місію Frontex з моніторингу міграційного ризику в басейні Чорного моря. Цей інцидент є ще одним свідченням провокаційного підходу Російської Федерації у Чорному морі", — підсумували у відомстві.

У березні літаки РФ спричинили падіння американського дрона в Чорному морі

Зранку 14 березня два російські літаки Су-27 здійснили небезпечне перехоплення безпілотного літака розвідки, спостереження і рекогносцировки MQ-9 ВПС США, який діяв у міжнародному повітряному просторі над Чорним морем.

У командуванні Військово-повітряних сил США в Європі заявили, що один з російських літаків Су-27 влучив у пропелер MQ-9, внаслідок чого американські сили були змушені збити MQ-9 у міжнародних водах. Речник Пентагону генерал Патрік Райдер заявив, що внаслідок інциденту є певні пошкодження у російського літака.

У Міноборони РФ заявили, що американський безпілотник летів над акваторією Чорного моря в районі Кримського півострова у напрямку Державного кордону Російської Федерації.

Координатор зі стратегічних комунікацій Ради нацбезпеки Білого дому Джон Кірбі заявив, що Сполучені Штати вжили заходів, щоб безпілотник MQ-9 Reaper, який упав у Чорне море, не потрапив у чужі руки.

Читайте також

Обстріл Нікополя та Миколаївщини, РФ вивозить жителів Енергодара. 438 день вторгнення Росії в Україну. Текстовий онлайн

На початок