У Росії формується дефіцит робочої сили — британська розвідка

У Росії формується дефіцит робочої сили — британська розвідка

У Росії формується дефіцит робочої сили — британська розвідка
Росія, Москва. Фото: УНІАН

За останній час Росія зіткнулася з дефіцитом робочої сили, обумовленим не лише війною в Україні, але й нещодавньою пандемією COVID-19.

Про це у Twitter повідомляє Міністерство оборони Великої Британії.

"Росія майже напевно зіткнулася з найбільшою нестачею робочої сили за останні десятиліття. Центральний банк Росії опитав 14 000 роботодавців і виявив, що кількість вільних працівників знаходиться на найнижчому рівні з 1998 року. За останні три роки через вплив COVID-19 і війну в Україні населення Росії скоротилося на два мільйони більше, ніж очікувалося", — йдеться у повідомленні.

У міністерстві зауважують, що у 2022 році з Росії виїхало до 1,3 мільйона громадян, у тому числі багато молодих і добре освічених людей, які працюють у високоприбуткових галузях.

"У Мінкомзв'язку Росії заявили, що близько 10% (100 тисяч) ІТ-працівників залишили країну у 2022 році і не повернулися. Мобілізація, історично висока еміграція, старіння та скорочення населення обмежують пропозицію робочої сили.", — зазначається в дописі.

У Міноборони королівства вважають, що це, швидше за все, призведе до зниження потенційного зростання російської економіки та ризикує розпалити інфляцію.

Читайте також

438 день повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Тестовий онлайн

Вибір редакції

На початок