"Потреба в дронах скрізь": у "Аеророзвідці" розповіли про застосування безпілотників на фронті

"Потреба в дронах скрізь": у "Аеророзвідці" розповіли про застосування безпілотників на фронті

"Потреба в дронах скрізь": у "Аеророзвідці" розповіли про застосування безпілотників на фронті
Фото: УНІАН

Українські військові опановують керування безпілотниками та активно застосовують їх у війні проти Росії, однак повністю задовольнити потреби Сил оборони у дронах поки що не вдається.

Про це в ефірі загальнонаціонального телемарафону "Єдині новини" повідомив співзасновник громадської організації "Аеророзвідка" Ярослав Гончар.

"Потреба в дронах скрізь. Юрій Щеголь (голова Держспецзв’язку — ред.) правильно сказав, що прийшло розуміння у керівництва Сил безпеки і оборони, що нехай краще воюють роботи, а не люди. Тому це і викликає потребу", — зазначив він.

За його словами, у Силах оборони служать тисячі операторів БПЛА, при цьому вони постійно вдосконалюють свої навички.

Складно сказати про всі ЗСУ, але 10 тисяч (за даними Мінцифри, кількість підготовлених операторів БПЛА) — це немало, це велика потуга. Сподіваюся, що якість підготовки буде достатньою, щоб військовослужбовці, які її здобули, гідно виконували свої обов’язки, коли вони опиняться в зоні проведення операцій. Разом із тим, це постійний процес удосконалення — дрони є різних типів, видів — оператори мають набувати нових кваліфікаційних навичок. Це не одне й те ж водити, умовно, "Мавік" і "Посейдон". Це перехід між базовими кваліфікаційними рівнями, і тому підготовка — це постійний процес", — наголосив Ярослав Гончар.

Він додав, що чимала кількість українських розробок у сфері БПЛА вже застосовується на передовій, чому зміг посприяти уряд.

"Завдяки діям українського уряду ми справді це відчули. Після того, як громадянське суспільство здійняло галас щодо діяльності агенції, яка перешкоджала розмитненню, ввезенню, включення українського уряду, кілька постанов Кабміну спростили життя виробникам. Ми бачимо пожвавлення на ринку виробників. З попередніх трендів — стрімке зростання FPV-дронів. Буквально рік тому епізодично з’являлися. Зараз це набуває макромасштабів", — поділився Гончар.

За його словами, водночас у галузі залишається кілька незакритих ніш.

"Ми всі чекаємо, коли зʼявиться чи український, чи іноземний безпілотник, який буде виконувати ту роботу, яку ми потребуємо. Не все наразі ще зроблено", — підсумував Ярослав Гончар.

Читайте також

У Повітряних силах підтвердили збиття "Кинджалу", мільярд від ЄС на боєприпаси. 437 день війни. Онлайн

Вибір редакції

На початок