Facebook заблокував ботоферму, яку використовували на виборах в Україні

Facebook заблокував ботоферму, яку використовували на виборах в Україні

Facebook заблокував ботоферму, яку використовували на виборах в Україні
Фото: AP

Компанія Facebook в п’ятьох країнах світу ліквідувала ботоферми та фейкові акаунти, які займалися політичною агітацією. В Україні видалили сторінки агентства Postmen DA, які використовувалися під час президентських і парламентських виборів 2019 року.

Як зазначили у компанії, мережі зосереджувались переважно на внутрішній аудиторії країн та були пов'язані з комерційними організаціями та приватними особами, які займалися політичними кампаніями. При цьому у Facebook підкреслили, що під час розслідувань концентруються на поведінці власників акаунтів, а не на змісті дописів чи коментарів, які вони розміщують.

Україна

В Україні компанія видалила 72 облікових записи Facebook, 35 сторінок і 13 облікових записів Instagram.

"Ми визначили цю діяльність в результаті нашого внутрішнього розслідування скоординованих неавтентичних дій в Україні. Попри те, що люди, які стоять за цією діяльністю, намагалися приховати свої особистості, наше розслідування пов’язало цю діяльність з українським рекламним агентством Postmen DA", – йдеться в оприлюдненому Facebook повідомленні.

Як зазначили у компанії, ця мережа була особливо активною під час президентських і парламентських виборів 2019 року. Адміністратори сторінки та власники акаунтів публікували політичні меми, жарти та інший контент, зокрема, про Крим, НАТО, економічну політику в Україні, внутрішню політику, вибори, критикуючи і підтримуючи різних кандидатів, зокрема, Володимира Зеленського, Юлію Тимошенко й Петра Порошенка.

Загалом компанія витратила на рекламу у Facebook та Instagram близько 1,93 мільйона доларів США.

Суспільне звернулося до керівництва Postmen DA по коментар, але поки що не отримало відповіді.

США

У Сполучених Штатах Facebook видалив мережу з 54 сторінок, пов'язаних з ексрадником президента Трампа Роджером Стоуном. Представники компанії заявили, що Стоун та його партнери використовували підробні акаунти для реклами та просування книг і дописів ексрадника.

Пов’язана зі Стоуном мережа складалася з 50 акаунтів у Facebook та 4 в Instagram. Загалом вони мали понад 300 тисяч підписників та витратили на рекламу у Facebook 308 тисяч доларів.

Бразилія

Також у компанії заявили, що ліквідували мережу акаунтів, пов'язаних із оточенням президента Бразилії Жаїра Болсонару. Загалом адміністрація видалила 35 особистих Facebook-акаунтів, 14 сторінок, одну групу, а також 38 акаунтів у Instagram.

Загалом акаунти мали 883 тисячі підписників у Facebook та понад 917 тисяч в Instagram.

Канада та Еквадор

У цих двох країнах компанія видалила 41 обліковий запис і 77 сторінок у Facebook, а також 56 Instagram-акаунтів через політику щодо іноземного втручання. Діяльність у Канаді та Еквадорі була зосереджена на Сальвадорі, Аргентині, Уругваї, Венесуелі, Еквадорі та Чилі. У цій мережі використовувалася комбінація автентичних і недостовірних облікових записів, деякі з яких раніше виявила та відключила автоматизована система соцмережі.

Як зазначили у компанії, мережа займалася публікацією новин про внутрішні події у країнах, зосереджуючись на політичних темах.

У Facebook повідомили, що за минулий рік ліквідували понад 50 мереж в усьому світі, у тому числі, й напередодні масштабних передвиборчих кампаній. Також керівництво компанії передало відповідну інформацію правоохоронним органам, політикам та своїм партнерам у галузі.

На початок