В обласному центрі Волині 5 травня родичі захисників і захисниць, лучани й гості міста вийшли на мирну акцію "Поговоріть з нами про "АЗОВ" на підтримку полонених азовців, – передає кореспондент Суспільного.
Із плакатами та вимогами звільнити українських військовополонених люди зібралися на Театральному майдані міста.

Як розповіла Суспільному організаторка заходу Дана Фрадинська, цього дня полку "Азов", який переріс у новостворену бригаду, виповнилося дев'ять років.

З її слів, таким заходом присутні закликали українців та міжнародну спільноту підтримати 700 бранців з "Азову" в соцмережах.

"Потрібно сфотографуватися з плакатом Азову або з анімацією, будь-чим символічним, викласти у своїй соцмережі, зробити пост або сторіс, зробити певні відмітки можновладців, поставити хештеги, щоб створити максимальний інформаційний шум", – каже організаторка акції.

Як розповіла дружина бійця "Азову", який перебуває у полоні у військових РФ, лучанка Світлана, військових цього підрозділу не повертають до України.
"Сьогодні ми хочемо звернутися до нашої влади, щоб вони нас почули, що ми бажаємо з ними поспілкуватися, запитати. Нашим полоненим обіцяли вихід за 3-4 місяці, а вже рік минув. Результатів того, що вони роблять – ми не бачимо", – каже жінка.

Родичка полоненого азовця Ірина розповіла, що у полоні російських військових вже рік перебуває рідний брат її чоловіка. Каже: про нього не мають ніякої інформації – ні про моральний, ні про фізичний стан.
"Вийшов з "Азовсталі" по наказу. Рік нічого не знаємо, нічого не чуємо. Ми навіть не знаємо, де він зараз знаходиться. А прийшли, щоб якось кричати про Азов, про нього треба кричати", – сказала жінка.

Аби взяти участь у заході, спеціально приїхав до Луцька з побратимами ковельчанин Олександр Філон. Чоловік служить у штурмовому підрозділі, що перебуває на передовій, а сам зараз у відпустці. Каже: троє азовців, жителів Ковеля, перебувають у полоні.
"В 15-16 роках я проходив службу в "Азові", багато моїх побратимів знаходяться в полоні, багато побратимів загинули, але ми продовжуємо їхню справу. Я вважаю, що усі живі повинні боротися за полонених", – сказав боєць.

В акції взяли участь орієнтовно 100 людей. За порядком стежили працівники сектору превентивної комунікації, порушень громадського порядку не фіксували, – розповіла Суспільному старша інспекторка Луцького райуправління поліції Дарина Макаревич.
Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільного Луцьк.