Заборона кальянів у закладах: чи шкодить це бізнесу та що про це думають підприємці

Заборона кальянів у закладах: чи шкодить це бізнесу та що про це думають підприємці

Заборона кальянів у закладах: чи шкодить це бізнесу та що про це думають підприємці
Фестиваль кальянів "Kyiv Smoke Day" у Києві, 5 липня 2015 року, фото: УНІАН

Ресторатори, громадські діячі, лікарі та політики під час круглого столу "Як виграють заклади ресторанного господарства від заборони куріння кальянів у приміщеннях" дійшли висновку, що заборона кальянів у закладах загалом не завдає збитків бізнесу, але суттєво політиці збереження здоров’я нації.

"Вся мережа закладів дотримується вимог закону, і навіть у випадку змін, для нас нічого не зміниться, бо вільний від тютюнового диму простір — елемент наших переконань. Як власник водночас освітнього бізнесу, ми навчаємо дітей бути щасливими. Одна із навичок — це вести здоровий спосіб життя", — зазначив співвласник холдингу емоцій "Fest!" Юрій Назарук.

Водночас співвласник мережі ресторанів грузинської кухні "Ахалі" Володимир Каплун зазначив, що при повному усуненні кальянів із закладів громадського харчування бізнес не зазнає збитків, тому важливо, щоб заборона була повною і для усіх.

"На доходи це не вплине, а кальянщики стануть здоровішими", — сказав він.

"Заборона на куріння посприяла тому, що кафе, бари та ресторани стали повсякденним місцем для проведення дозвілля та зустрічей, українці перестали приходити туди лише з особливої нагоди", — наголосила своєю чергою телеведуча та громадська активістка Марічка Падалко.

Лікар Отто Стойка також підкреслив, що курячи кальян, людина вдихає не лише тютюнову суміш, але й продукти згоряння вугілля та чадний газ.

"Важливо змінювати культуру і приємно, що ресторатори — наші партнери це розуміють", — сказав медик.

"Безпечного куріння не існує. Дим кальяну становить серйозну загрозу для здоровʼя людей. Дотримання заборони куріння в приміщеннях кафе, барів, ресторанів захищає здоровʼя як відвідувачів, так і працівників, робочий день яких часто становить 10-12 годин", — підсумував  Дмитро Купира, виконавчий директор громадської організації "Життя".

Станом на сьогодні в Україні діє повна заборона на куріння кальянів, тютюнових виробів, електронних пристроїв для куріння у приміщеннях кафе, барів та ресторанів.

Такі правила схвалює більшість громадян: понад 86% згідно з опитуванням КМІС, а за даними моніторингу, 80% підприємців дотримуються закону.

Вибір редакції

На початок