МОЗ обіцяє запустити електронні лікарняні вже до 2021 року

МОЗ обіцяє запустити електронні лікарняні вже до 2021 року

МОЗ обіцяє запустити електронні лікарняні вже до 2021 року
УНІАН

Заступник міністра охорони здоров'я Ярослав Кучер заявив, що на початку 2021 року відомство планує повноцінно запустити систему електронних лікарняних, проте частково вона почне діяти вже до кінця літа.

Про це він розповів під час брифінгу 9 липня.

"Зараз в електронній системі охорони здоров'я розробляється базовий функціонал електронних медичних висновків. Це революційна історія для нашої медицини, тому що всі ці медичні висновки, які зараз отримуються у паперовій формі, у майбутньому мають бути в електронному вигляді", - сказав Кучер.

За його словами, одним зі таких висновків є тимчасові листки непрацездатності (лікарняні), а також висновки про народження дитини.

"Такі висновки будуть створюватися лікарем на підставі медичних даних через кабінет у системі eHealth відповідно до того, якою медичною системою користується лікар у своєму медичному закладі. Це буде уніфікована система", - пояснив заступник міністра, зазначивши, що систему намагаються зробити максимально зручною.

Він розповів, що нині триває підготовка до переходу на електроні лікарняні, зокрема розробляються необхідні нормативні акти. Запускати їх планують у два етапи. Перша модель проєкту діятиме на базі Пенсійного фонду, де лікар, за допомогою електронного підпису може вносити інформацію про пацієнта щодо його тимчасової непрацездатності. Далі інформація має передаватися всім необхідним службам в автоматичному режимі.

Кучер зазначив, що ця модель вже розроблена і може запустити електронні лікарняні до кінця літа. Після 10 липня лікарі тестуватимуть цю програму, нині МОЗ збирає заявки від усіх охочих.

За його словами, паралельно триває розробка другої моделі, яка полягає у тому, що лікар зможе вписувати дані у медичній базі eHealth.

Він додав, що електронні лікарняні будуть значно економити час, оскільки не треба буде паперові листки кудись носити, завіряти у бухгалтерів, обробляти та зберігати.

Повноцінно систему електронних лікарняних планується запустити на початку 2021 року. Працювати із системою зможуть також лікарі ліцензованих приватних клінік.

Що відомо

  • Електронна система охорони здоров'я eHealth — це система, яка забезпечує автоматизацію ведення обліку медичних послуг та управління медичною інформацією в електронному вигляді. Функціонування системи забезпечує Національна служба здоров'я України.
На початок