Жителі Сумщини надали помешкання шести тисячам ВПО

Жителі Сумщини надали помешкання шести тисячам ВПО

Жителі Сумщини надали помешкання шести тисячам ВПО
Фото: Суспільне Суми

Жителі Сумщини в межах програми "Прихисток" надали помешкання для 6 189 внутрішньо переміщених осіб.

Переселенка з Харкова Любов Михайлівна дякує людям, що поділилися з нею дахом над головою.

“Діти в Харкові, вони ж працюють, а мене сюди випровадили. Кажуть, щоб не слухала вибухів. 9 місяців я прожила і за цей час один раз заплатили хазяїну, де я живу. Мені ж платять”, - говорить переселенка з Харкова Любов Михайлівна.

Пан Ігор майже пів року безкоштовно надає прихисток жінці з двома дітьми. Розповідає, раніше допомогу отримував своєчасно. Наразі компенсацію не отримує, однак, сподіваючись на її поновлення, з 1-го по 5-те число місяця здає необхідні документи.

ВПО Суми
Фото: Суспільне Суми

“Здаю документи щомісяця. Спочатку їх було багато, тепер вже не дуже”, - каже власник житла Ігор.

“Прихистила з Білопілля свою куму з дитиною. З січня вони живуть, але виплат, на жаль, ще ні разу я не отримала”, - каже власниця житла Вікторія.

За словами Людмили Мусіяки, упродовж минулого року 2 800 родин Сумщини, які надали житло для внутрішньо переміщених осіб, отримали майже 23 мільйони компенсації за житлово-комунальні послуги.

“Оскільки програма запрацювала з березня, в минулому році її фінансування здійснювалось з двох джерел. Частина коштів з державного бюджету, решта - міжнародні організації, які надають допомогу Україні під час війни. З березня по грудень минулого року нарахування становили 23,1 мільйона гривень. 2 мільйони - це кошти державного бюджету, решта - міжнародних організацій. З цього року кошти виключно міжнародних партнерів і виплата здійснюється виключно Міжнародним товариством Червоного Хреста. На сьогодні кошти виплачені повністю за грудень 2022 року включно. Цей рік ще не платили”, - пояснює директорка Департаменту соціального захисту населення Сумської облдержадміністрації Людмила Мусіяка.

ВПО Суми Людмила Мусіяка
Людмила Мусіяка. Фото: Суспільне Суми

За перші три місяці цього року до департаменту звернулися 3 700 осіб, з яких 30% скаржилися на відсутність компенсації за розміщення ВПО, розповідає Людмила Мусіяка. Пояснює, Міжнародні організації, аби уникнути помилок, проводять ретельну верифікацію, що стало причиною затримки виплат.

Читайте також

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram

Вибір редакції

На початок