Друга лікарня на Сумщині перейшла на утримання ОТГ

Друга лікарня на Сумщині перейшла на утримання ОТГ

Друга лікарня на Сумщині перейшла на утримання ОТГ Суспільне. Суми

Краснопільська лікарня на Сумщині два тижні тому перейшла на утримання селищної громади. До цього вона була районною.

Тут роблять аналізи на коронавірус, мають власну бактеріологічну лабораторію та нову апаратуру.

“Коли людина лягає на обстеження, на лікування, звертається за консультацією, онкохворі, всі діти обстежуються. У порівнянні з іншими лабораторіями в нас ціни - найменші”, - розповідає в.о. головного лікаря Валентина Фоменко.

За її словами, до лікарні приїздять люди з Великописарівського району та Сум.

“Великі тут, складні операції вони не можуть тут робити, але всі аналізи, всі маніпуляції, які прописують – всі вони роблять”, - говорить пацієнт Володимир Дяченко.

Своєю думкою поділився пацієнт Володимир Дяченко.

“Було краще, всі відділення були, а що ж тепер: терапія залишилася”, - каже він.

Стаціонар лікарні - на 45 ліжок. Відділення - одне: терапевтичне, в ньому 10 ліжок паліативних і 10 - неврологічних, три дитячі, решта – для терапевтичних хворих.

Друга лікарня на Сумщині перейшла на утримання ОТГСуспільне. Суми

До реформи в лікарні було 7 відділень. За словами Валентини Фоменко, це - не остаточний варіант. Хочуть мати паліативне: зараз ремонтують для нього приміщення.

До кінця року ОТГ планує виготовити проєктно-кошторисну документацію на реконструкцію стаціонарного відділення. Також в цьому році на кошти тергромади придбали новий апарат для ультразвукових досліджень.

У червні при Краснопільській лікарні відкрили бактеріологічну лабораторію.

“Ми на патогенну флору проводимо дослідження. Плануємо проводити дослідження води, зливів на бактерії кишкової групи, стафілокок”, - розповідає лікарка-бактеріолог Ніна Радіонова.

За її словами, раніше ці дослідження проводили у лабораторному центрі Краснопільської СЕС. Він зачинений з грудня минулого року. Люди зверталися за медоглядами та допомогою до Сум. Це було незручно, і матеріально невигідно, розповідає вона.

Друга лікарня на Сумщині перейшла на утримання ОТГСуспільне. Суми

Сьогодні медогляд проходила Наталія Сердюк: вона працює вчителькою.

“Усе тут зможу зробити. Можливо, тільки терапевта я вдома - у сімейного лікаря - пройду. Єдине що, можливо, у лікарів неповне навантаження – хотілося б щоб довше працювали окуліст, лор”, - говорить вона.

Голова Краснопільської селищної ради Юрій Яремчук каже: складні медичні операції та допомогу жителі отримуватимуть на базі районного центру.

“Що стосується діагностики, клінічних досліджень, роботи лабораторії, надання нескладних медичних втручань – це все має відбуватись на нашій базі”, - розповідає він.

За його словами, у лікарню хочуть придбати рентгенобладнання. Теперішньому - понад 40 років, воно не відповідає вимогам. Нове вартує 4 млн грн.

“Для нас, звичайно, одних це не під силу, для бюджету громади, але ми готові співфінансувати цей проєкт”, - зазначає він.

Друга лікарня на Сумщині перейшла на утримання ОТГСуспільне. Суми

За словами керівниці Сумського регіонального офісу Програми «U-LEAD з Європою» Марини Лобової, в Україні такої практики доволі мало. Деякі ОТГ в інших областях ще не забрали навіть первинку.

“Легко не буде, треба буде багато працювати. Буде йти мова про необхідність дофінансування з місцевого бюджету. Враховуючи вже ті заходи, які здійснені в цій лікарні, я думаю, що це дофінансування буде потрібне в меншому обсязі”, - зазначає вона.

Авторка - Олена Рашевська

Що відомо

  • Краснопільська лікарня – це поліклініка на 250 відвідувань на добу, клінічна та бактеріологічна лабораторії, у тому числі - на коронавірус.
  • У лікарні працює 148 людей. Восени торік скоротили 120 працівників. Переважно це був середній медперсонал. Зараз тут мають вакансії.
  • Цьогоріч Краснопільська лікарня підписала з Національною службою охорони здоров’я 5 пакетів медичної допомоги. На наступний рік планують ще один - “реабілітація”.
  • Це – друга в області, яка перейшла на утримання об’єднаної громади. За угодами з Національною службою здоров’я розраховує отримати за надання медичних послуг майже 11 млн грн на рік. Це другий випадок на Сумщині, коли ОТГ погодилася опікуватися районною лікарнею, перший такий крок зробили у Тростянці.
Категорії
РозслідуванняПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди