У селі Буша, що на Вінниччині, працює інтерактивний музей ткацтва. Секретів ткацького ремесла вчать і молодь. Майстер-класи – проводили за донат. Гроші із них йдуть на ЗСУ. Про це Суспільному розповіла працівниця музею Світлана Собко.

Всього зібрали майже 12 тисяч гривень. Гроші витратять на потреби українських оборонців.

Працівниця музею Світлана Собко розповідає, інколи завершує доріжки, які розпочинали ткати відвідувачі. Їх, каже, виставляють на аукціон, а гроші віддають на армію.
"Наші відвідувачі – це діти. Саме вони і запропонували, щоб коли завершимо – продати на аукціоні. Це дуже крута ідея", – каже Світлана Собко.

Розповідає, працює за автентичним верстатом, якому понад сто років. Його музею віддала місцева жителька. Саме на такому і працювали місцеві ткалі.
"У нього дуже просто робота, працювати за ним може будь-хто. Єдине, що його заправити важко", – розповідає Світлана Собко.

Інша працівниця музею Інна працює за сучасним ткацьким верстатом. Каже, за ним ткати легше та швидше. А ще його ширина дозволяє робити килими великих розмірів.
"Його переваги – це його велика функціональність і майстрині зручно працювати, бо тут продумано все до дрібниць", – розповідає Інна.

Ткацтвом жінка займається два роки. Цього ремесла, каже, навчилася під час проєкту "Шляхами тканої Буші". Він протягом тижня 2019 року проходив на базі музею. Робота – цікава. Пригадує, її прабабуся займалася ткацтвом. В їхньому будинку є чимало її виробів, як на стінах так і на підлозі.

2020-му році зразки тканих виробів села Буша внесені до культурної нематеріальної спадщини Вінниччини. Про це Суспільному повідомила директорка обласного центру народної творчості Тетяни Цвігун.
Читайте також
- Навчають жити самостійно: у Вінниці проходять заняття для дітей з аутизмом та порушенням розумового розвитку
- Розчистили понад 100 звалищ: вінничани упродовж місяця збиралися на толоки