Понад 230 медіа закрились за час повномасштабної війни — IMI

Понад 230 медіа закрились за час повномасштабної війни — IMI

Ручка, преса, ілюстративне фото
Ілюстративне фото: Getty Images

З початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну 233 медіа припинили свою роботу через війну.

Про це під час круглого столу на тему: "Свобода слова в Україні: поточний стан і виклики" повідомила керівниця відділу моніторингу свободи слова "Інституту масової інформації" (ІМІ) Катерина Дячук.

"Ми зафіксували понад 230 випадків закриття медіа. Насамперед закривалися ті медіа, які потрапили під окупацію, і там, де були активні бойові дії, — сказала Дячук.

Водночас вона зазначила що закривалися і ті медіа, які знаходились далеко від зони бойових дій.

"Ми розуміємо, що це пов'язано з ринком, який зупинився. Тобто елементарно не було на чому надрукувати газету", — зауважила Катерина Дячук.

За її словами за час повномасштабного вторгнення росіяни вчинили 50 кіберзлочинів проти медіа.

"Вони були досить інтенсивними на початку повномасштабного вторгнення. Тоді ми щодня фіксували по декілька таких випадків. На сайтах українських медіа розміщували пропагандистські картинки, на телеканалах ламали рухомі стрічки, навіть, намагались створити діпфейки", — сказала представниця ІМІ.

Крім того, вона повідомила, що ІМІ зафіксував 16 обстрілів та захоплень телевеж і 10 захоплень та нападів на редакції медіа. На її переконання, це робилося для того, щоб створити інформаційний вакуум та викликати паніку у населення.

Читайте також

Українське радіо та ТБ на Донеччині: як знайти, список станцій

Рада Європи оцінила український закон "Про медіа". Які правки пропонують внести

Вибір редакції

На початок