Російські хакери намагаються атакувати цивільну інфраструктуру — Держспецзв’язку

Російські хакери намагаються атакувати цивільну інфраструктуру — Держспецзв’язку

Хакер
Хакер. Ілюстративне фото: Pixabay

Росія у кіберпросторі використовує таку саму тактику, як і на полі бою — намагається атакувати цивільну інфраструктуру.

Про це в етері телемарафону "Єдині новини" сказав речник Держспецзв’язку Володимир Кондрашов.

За його словами, урядова команда реагування на комп’ютерні надзвичайні події України CERT-UA відстежує діяльність понад 80 хакерських груп, більшість із яких — угруповання з РФ, а 90% їхніх членів — російські військові.

"Ми бачимо, що Росія у кіберпросторі використовує таку саму тактику, як і на конвенційному полі бою, тобто вона намагається атакувати цивільну інфраструктуру", — зазначив речник Держспецзв’язку.

Він зазначив, що попри певне зменшення кількості атак в певних секторах, їхня систематичність, складність та інтенсивність є дуже високою, а основна ціль – це цивільна інфраструктура, комерційні структури, органи влади і кожен громадянин.

За словами Кондрашова, у більшості випадків своїх стратегічних цілей зловмисники не досягають.

За перші чотири місяці 2023 року команда CERT-UA тільки у "ручному режимі" відбила та опрацювала 700 кіберінцидентів, третина з них – це атаки на органи влади, повідомив речник Держспецзв’язку.

У квітні опрацьовано 151 атаку і кіберінцидент, 54 з яких — на органи влади, а це у 2,5 раза більше, ніж атак на сектор сил безпеки й оборони. Крім того, у квітні системи автоматично заблокували 24 млн кібератак, із яких 23 млн – це були сканування.

Що відомо про кібератаки РФ

За годину до повномасштабного вторгнення 24 лютого Росія здійснила кібератаку на супутникову мережу KA-SAT, що керується Viasat. Вона мала значний вплив, спричинивши невибіркові перебої у зв’язку та збої в роботі кількох державних органів, підприємств та користувачів в Україні.

Українська IT-армія з перших же днів організувалася для того, щоб відбивати російські хакерські атаки. Так, наприклад, у період з 11 до 24 липня вона вивела з ладу понад 750 російських онлайн-ресурсів.

У 2022 році урядова команда реагування на комп’ютерні надзвичайні події зареєструвала 2194 кібератаки, чверть з них на органи влади.

Читайте також

Інтернет-війська — це ексклюзив України. Заступник глави Мінцифри про кіберпатизанів і атаки на російські сервіси

Втратити акаунти, доходи та проєкти: чотири історії про злам сторінок в соцмережах та інші цифрові загрози

Вибір редакції

На початок