МОЗ планує збільшити вік дітей, яким можуть надавати допомогу педіатри

МОЗ планує збільшити вік дітей, яким можуть надавати допомогу педіатри

Доповнено
МОЗ планує збільшити вік дітей, яким можуть надавати допомогу педіатри УНІАН

Міністр охорони здоров'я Максим Степанов заявив, що відомство готує зміни до законодавства про медичні гарантії, згідно з якими у протоколах лікування дітей буде змінений їхній вік.

Про це він сказав під час брифінгу 8 липня, відповідаючи на питання, чому Національна служба здоров'я зменшила вік дітей у протоколах їх лікування, оскільки було від 0 до 18 років, а зараз від 0 до 16 років. Проте дорослі спеціалісти їх не приймають, а дитячі вимушені лікувати на свій "страх і ризик".

За його словами це одне з проблемних і неузгоджених питань, які є у програмі фінансування медгарантій, воно потребує вдосконалення.

"Зараз ми почали готувати ті зміни, які ми плануємо внести для того, щоб у нас була дійсно реформована медицина і взагалі розпочався процес реформування. Зокрема це буде стосуватися і неузгодженості віку пацієнтів", - сказав Степанов.

У Національній службі здоров'я, у відповідь на запит Суспільного, пояснили, що НСЗУ ніяким чином не обмежує доступ дітей до медичної допомоги й оплачує її всім пацієнтам, незалежно від віку чи статусу.

"Відповідно до Закону “Про охорону дитинства” дитина – це особа віком до 18 років. Водночас, в Законі України "Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення" надання медичної допомоги дітям до 16 років виокремлено як окремий напрям програми медичних гарантій", - сказала директорка департаменту комунікацій НСЗУ Тетяна Бойко.

За її словами, у Законі чітко визначено, що кожен пацієнт незалежно від віку має рівні державні гарантії для реалізації права на охорону здоров’я. Тому звинувачення у тому, що НСЗУ зменшила вік дітей, яким можуть надавати медичну допомогу дитячі спеціалісти, безпідставні.

"Пакети медпослуг, на які ми контрактували медзаклади, не поділені на дорослі та дитячі. Допомога надається всім пацієнтам. Вік пацієнта має значення на первинній ланці при виборі лікаря. Педіатр обслуговує лише дітей до 18 років, сімейний лікар – дітей і дорослих, терапевт – лише дорослих", - розповіла Бойко.

Вона зазначила, що. якщо батькам зручно ходити зі своєю дитиною до одного лікаря і він їх влаштовує – всі вони можуть підписати декларації з сімейником. Хоча можна обрати різних фахівців.

"Також вік має значення в терапії та хірургія - при кодуванні медзаписів є окремі діагностично-споріднені групи для дітей до 18 років та дорослих від 18 років. Це обумовлено клінічною практикою лікування та затратам лікарень на лікування дітей та дорослих", - додала представниця НСЗУ.

Що відомо

  • Згідно з законодавством, кожна дитина в Україні може отримати безоплатну медичну допомогу за Програмою медичних гарантій. Для цього має бути укладена декларація з педіатром чи сімейним лікарем.
  • Програма медичних гарантій передбачає перелік безоплатних послуг для дітей.
  • Згідно з даними НСЗУ, в Україні всім пацієнтам гарантовано доступ до медичних послуг, проте деякі додаткові послуги запроваджуються для пацієнтів певних вікових категорій.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди