Ракетна атака росіян не завдала пошкоджень енергетичній інфраструктурі — Укренерго

Ракетна атака росіян не завдала пошкоджень енергетичній інфраструктурі — Укренерго

Важливо
Електромережі України
Фото: Суспільне Львів

Ракетна атака росіян зранку 1 травня не завдала пошкоджень енергетичній інфраструктурі та не призвела до необхідності обмеження споживання. Про це повідомляє пресслужба "Укренерго". Водночас, як повідомили в Міненерго, через обстріли окупантів є значні пошкодження мережевої інфраструктури у Дніпропетровській та Херсонській областях.

Станом на 1 травня виробництва електроенергії достатньо для покриття споживання.

"Продовжуються ремонти на багатьох енергоблоках теплової генерації. Їхні потужності наразі компенсуються роботою переважно гідроелектростанцій, які через водопілля працюють не тільки для покриття піків споживання зранку та ввечері, але й упродовж всієї доби. Також активно працюють електростанції з відновлюваних джерел енергії", — повідомили в "Укренерго".

Триває експорт електроенергії у Молдову. Експорт до Польщі наразі не здійснюється. Польська енергосистема зараз не потребує додаткової електроенергії через зниження споживання під час тривалих святкових вихідних. Незначний імпорт зі Словаччини продовжується.

30 квітня ремонтні бригади "Укренерго" відновили роботу магістральної лінії електропередачі у центральному регіоні, яка була пошкоджена внаслідок ракетної атаки росіян у п’ятницю.

Також ремонтні роботи продовжуються на всіх об’єктах високовольтної мережі, які зазнали російських атак. Відновлення рівня надійності енергопостачання, який був до масованих обстрілів, потребує багато ресурсу та часу.

"Щоб зменшити навантаження на енергосистему, яка зазнала тяжких пошкоджень і все ще продовжує відновлюватися, просимо, за можливості, переносити використання потужної техніки на нічні та денні години або ж користуватися потужними приладами почергово", — закликали в "Укренерго".

Це дозволить рівномірніше розподіляти навантаження та полегшить балансування енергосистеми.

Водночас, як повідомили в Міненерго, через обстріли окупантів є значні пошкодження мережевої інфраструктури у Дніпропетровській та Херсонській областях.

"Увечері 30 квітня та в ніч на 1 травня ворог завдав чергового масованого удару по Україні. Пошкоджень об’єктів, що генерують електроенергію, не зафіксовано. Однак є суттєві пошкодження розподільних мереж. Як наслідок, знеструмлено частину споживачів м. Дніпра та області", — йдеться у повідомленні.

Також ускладнилась ситуація з електропостачанням на Херсонщині — через обстріл знеструмлено понад 11 тисяч абонентів у місті Херсон та 7, 1 тисячі — в області.

Вночі російські війська вдарили по Україні. Силами ППО знищено 15 із 18 випущених ракет.

Читайте також

Нічна повітряна атака РФ, лівобережжя Херсонщини, паспорти РФ на окупованих територіях. 432 день війни. Онлайн

Вночі РФ атакувала з повітря Київ, попередньо, всі ракеті і БпЛА знищено — КМВА

Повітряна атака з боку РФ на Київщині, удар дрона на Житомирщині, обстріли прикордоння. Як минула ніч у регіонах

Вибір редакції

На початок