Керівник BBC йде у відставку через позику для експремʼєра Джонсона

Керівник BBC йде у відставку через позику для експремʼєра Джонсона

Керівник BBC йде у відставку через позику для експремʼєра Джонсона
. Фото: Department for Digital, Culture, Media & Sport

Очільник ради керівників британської телерадіомовної корпорації BBC Річард Шарп подав у відставку після того, як з’ясувалось, що він не згадав про потенційний конфлікт інтересів під час свого призначення на посаду.

Як повідомляє BBC, у січні ЗМІ з'ясували, що Шарп допоміг Борису Джонсону, який тоді обіймав посаду прем'єр-міністра Великої Британії, забезпечити гарантії для позики на суму у 800 тисяч фунтів стерлінгів. Невдовзі після цього Джонсон рекомендував Шарпа на посаду в британській мовній корпорації.

"Розслідування було розпочато після того, як газета Sunday Times повідомила, що пан Шарп, близький соратник Джонсона, грав певну роль в особистих фінансах прем'єр-міністра в той самий час, коли він прагнув отримати високу посаду в BBC. Наприкінці 2020 року пан Шарп спробував організувати зустріч між секретарем кабінету міністрів Саймоном Кейсом і Семом Блітом, далеким родичем пана Джонсона, який запропонував фінансову підтримку прем'єр-міністру після прочитання в пресі повідомлень про те, що він щосили намагається звести кінці з кінцями", — йдеться у публікації.

Автор доповіді за підсумками розслідування, адвокат Адам Хеппінстал, підтвердив, що в процесі призначення на посаду у BBC Шарп дійсно не розкрив належним чином інформацію про свої зв'язки з Борисом Джонсоном. Розслідування також показало, що Джонсон особисто схвалив кандидатуру Шарпа на посаду, а інших кандидатів, які подали заявки на цю посаду в рамках відкритого конкурсу, повідомили, що уряд підтримає лише Шарпа.

"У звіті було виявлено, що він (Річард Шарп — ред.) не розкрив два потенційні ймовірні конфлікти інтересів: по-перше, сказавши пану Джонсону, що він хоче подати заявку на роль ВВС, перш ніж зробити це; і, по-друге, повідомивши прем'єр-міністру, що має намір організувати зустріч між паном Кейсом, найвищим державним службовцем країни, і паном Блітом", — зазначається в повідомленні.

Шарп заявив, що порушення правил з його боку було несуттєвим, однак він іде у відставку, щоб не наражати на сумніви репутацію BBC.

Читайте також

ЗСУ отримають далекобійні ракети від Великої Британії, Україна залучила перші інвестиції. 431 день війни. Онлайн

На початок