Понад 15,5 тисяч підприємців Харківщини звернулися по грошову допомогу за період карантину

Понад 15,5 тисяч підприємців Харківщини звернулися по грошову допомогу за період карантину

Понад 15,5 тисяч підприємців Харківщини звернулися по грошову допомогу за період карантину
Суспільне

Станом на липень Харківська область — на першому місці серед областей України за кількістю виплат допомоги з часткового безробіття у період карантину.

Про це у програмі "Тема дня" Суспільному розповів директор Харківського обласного центру зайнятості Володимир Міненко.

За його словами, з квітня майже 20,5 тисяч підприємців та їхніх працівників вже отримали допомогу або отримають найближчим часом. З них 13,5 тисяч — це фізичні особи-підприємці без найманих працівників:

"Ми майже щоденно отримуємо 800-900 заявок. Фахівці центру працюють у дуже напруженому режимі. Черг особливих немає. Ми поставили стільці, столи на вулиці, біля міського центру. І там фахівці надають допомогу, консультують".

На виплати з держбюджету на Харківську область виділено 400 млн грн. З них майже 65 млн грн вже виплачені або надійдуть найближчим часом, говорить Міненко. Максимальна сума карантинної компенсації сягає не більше однієї мінімально зарплати — близько 4723 грн.

За словами Міненка, для отримання виплати фізичним особам-підприємцям необхідно подати пакет документів: заяву про надання допомоги по частковому безробіттю, копія наказу про дату зупинки діяльності ФОП, відомості про фізичну особу та довідка про сплату єдиного соціального внеску протягом 6 місяців.

"Він повинен повідомити нам про зупинення своєї діяльності за 90 днів. Якщо він сьогодні не працює, то він і сьогодні буде, і завтра буде отримувати цю допомогу", — говорить Міненко.

Гроші надійдуть підприємцю протягом 20 днів після подачі документів та виплачуватимуться щомісяця протягом карантину і місяць після його завершення, розповів Міненко.

З початку оформлення виплат центр відмовив у виплаті 262 підприємцям. Як повідомив Міненко, виплати з часткового безробіття не можуть отримати фізичні особи-підприємці, які зареєструвалися менше ніж за пів року до моменту зупинки діяльності, пенсіонери, які мають ФОП, сумісники та підприємці із заборгованістю зарплати чи єдиного соціального внеску.

"У нас збільшилася чисельність людей, які перебувають на обліку в центрі зайнятості майже на 40%. Майже у два рази, якщо порівнювати період карантину з аналогічним періодом минулого року", — говорить Міненко.

За його даними, станом на 1 липня 2019 року рівень безробіття у регіоні складав 1,18% — це 25 тисяч зареєстрованих безробітних. На 1 липня 2020 року рівень безробіття становить 2,15% — 37 тисяч безробітних.

Що відомо

  • На початку карантину 27 квітня підприємці міста організували автопробіг за зниження податкової ставки в умовах карантину та подали звернення до міськради. Мер Харкова Геннадій Кернес заявив, що це не стосується повноважень міськради.
  • Наприкінці травня частині підприємців, що орендують приміщення у тергромад, скасували орендну плату.

Авторка: Валерія Гецко, Віта Дубовик

На початок