Данія дозволила добудувати "Північний потік-2"

Данія дозволила добудувати "Північний потік-2"

Данія дозволила добудувати "Північний потік-2" АР

Данське енергетичне агентство (ДЕА) дозволило використовувати судна для трубоукладки з якорями для завершення останнього відрізка трубопроводу "Північний поток-2" у водах Данії. 

Продовження робіт із використанням суден з якірним позиціонуванням дозволено, оскільки решта трубопроводу, яку мають побудувати в Данії, лежить за межами району захоронення хімічної зброї, де не рекомендовано використання якорів і тралення дна, повідомляється на сайті агентства.

У компанії Nord Stream 2 AG зазначили, що подали запит на внесення поправки до отриманого дозволу на будівництво відповідно до рекомендацій данського енергетичного агентства і його задовольнили.

Що відомо

  • Будівництво "Північного потоку-2" нині припинено через санкції США щодо європейських підрядників. Ці санкції набули чинності в грудні 2019 року. Після цього трубоукладач, що належить швейцарській Allseas, був змушений припинити роботи.
  • У розпорядженні компанії-оператора газопроводу "Північний потік-2" залишилося судно з динамічним позиціонуванням "Академік Черський", проте його поки неможливо використовувати повною мірою через складнощі зі страховкою - більшість компаній відмовляються надавати відповідні послуги через побоювання потрапити під американські обмеження.
  • Роботи можуть бути продовжені з використанням ще одного російського судна-трубоукладача "Фортуна", однак для його використання через обладнання якірним позиціонуванням був потрібен дозвіл від Копенгагена, який тепер отримано.
  • "Північний потік-2" мав бути прокладений дном Балтійського моря паралельно з уже існуючим "Північним потоком". Країни, через територіальні води яких проходить новий газогін (Фінляндія, Швеція, Німеччина, Данія), дозволили прокладку труб.
  • США і низка європейських держав виступають проти спорудження газопроводу. На їхню думку, він посилить залежність Європи від поставок російського газу. У Берліні ж вбачають у "Північному потоці-2" винятково економінчий проєкт, який підвищить енергетичну безпеку Німеччини.
  • США готують нові санкції проти "Північного потоку-2", які викликають обурення у Берліні. У Москві заявляли про намір добудувати газопровід до кінця поточного року попри санкції.
  • "Північний потік-2" — друга гілка морського трубопроводу, який Росія будує через Балтійське море від узбережжя Росії до узбережжя Німеччини. З Півночі Німеччини газ з трубопроводу мав постачатися до Центральної Європи, забезпечуючи потреби Німеччини, Австрії, Чехії та низки інших країн. У разі завершення будівництва цього трубопроводу Росія отримала б можливість повністю відмовитися від традиційних шляхів постачання свого газу, зокрема за допомогою ГТС України.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди