Ракета в музей Куп'янська: в ОВА назвали імена загиблих

Ракета в музей Куп'янська: в ОВА назвали імена загиблих

Ракета в музей Куп'янська: в ОВА назвали імена загиблих
Наслідки обстрілу РФ у Куп'янську. 25 квітня 2023 року. Фото: Олександра Новосел/Cуспільне Харків

Під час ракетного удару по краєзнавчому музею Куп'янська 25 квітня загинули директорка музею Ірина Осадча та співробітниця закладу Олена Водоп'янова.

Імена загиблих музейниць повідомив обласний департамент культури.

"Ірина Анатоліївна за час перебування на посаді директора зробила все, щоб музей став одним з кращих на Харківщині. Після звільнення Куп’янська продовжила роботу з порятунку нашої культурної спадщини. До останньої миті дбала про музей та його колектив", — сказано у повідомленні.

"Під керівництвом пані Ірини, колектив активно займався проєктним менеджментом і завдяки виграним грантам активно розвивався. Під час повномасштабного російського вторгнення Куп'янськ майже відразу окупували й до вересня 2022 року він був під окупацією. Ірина Анатоліївна робила все можливе, щоб врятувати музейні предмети. Після звільнення, продовжила цю важливу роботу з рятування нашої культурної спадщини", — поділилася спогадами про загиблу у Facebook директорка Харківського історичного музею імені Сумцова Ольга Сошникова.

Що відомо

  • 25 квітня близько 09:00 РФ випустила дві ракети С-300 по Куп'янську. Одна влучила в землю, інша в краєзнавчий музей. Шестеро людей отримали поранення, тіла двох жінок діставали з-під завалів будівлі.

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Facebook, Viber, Instagram, Telegram, Youtube

Вибір редакції

На початок