26 квітня у Житомирському державному університеті імені Івана Франка відбудуться вибори ректора. На новий п’ятирічний термін балотується чинна ректорка Галина Киричук, викладач державного університету Дмитро Вискушенко та викладачка Житомирської політехніки Олена Уваєва.
Зі слів кандидата на посаду ректора Житомирського державного університету Дмитра Вискушенка, потрібно відновити діалог зі студентами, який, на його думку, за останні п’ять років був втрачений.
"Раніше ректорат двічі на рік збирався широким загалом з активом студентів – розповідали про бачення ректорату і з другого боку чули студентів і намагалися, по можливості, виконувати те, що вони хочуть. Зараз цей контакт, на мій погляд, втрачений і його потрібно відновити. Тут і зараз", – говорить Дмитро Вискушенко.

Галина Киричук п’ять років працювала на посаді ректора. За її словами, наступний термін сприятиме розвитку людського потенціалу.
"Перший мій пріоритет – це люди. Успішні люди – прогресивний університет. Кадровий склад, здобувачі вищої освіти, здобувачі третього рівня освіти PhD – це той ресурс, який робить успішним будь-який університет. Другий пріоритет, це розвиток молодіжної політики. Третій пріоритет – це якісний освітній процес, аби наш випускник був конкурентоспроможним на ринку праці та був успішним у житті", – каже Галина Киричук.

Кандидатка на посаду ректора Житомирського державного університету Олена Уваєва зараз працює в Житомирській політехніці, але колись навчалася у Житомирському держуніверситеті імені Івана Франка.
"Що я хочу зробити? Перше – це кадровий потенціал, зберегти чудовий професорсько-викладацький склад, який є сьогодні в університеті. Якісна освіта, аби діти навчались тут, в Україні – це наукова робота, міжнародна співпраця, економічне зростання університету, розвиток інфраструктури та цифровізація освіти", – говорить Олена Уваєва.

За словами студентки державного університету Ксенії Залезинської, аби університет розвивався, адміністрації потрібно більше дослухатися до думки студентів.
"Потрібно більше дослуховуватися до студентів та змінювати заклад. Я розумію, що воєнний стан, тому і не дуже вимоглива до цього зараз. Але хочеться, щоб зі студентами більше спілкувалися. Центральний корпус мене все влаштовує, а от будівля іноземної мови, філології мають сходи, які дуже слизькі та незручні. Я б хотіла, аби їх замінили", – каже Ксенія Залезинська.
"Бажано більше заходів, аби частіше з’єднували різні групи, щоб ми комунікували з іншими студентами", – ділиться студентка державного університету Валерія Князєва.

"На даному етапі нас все влаштовує. Фінансування в університеті є. Стипендії платять вчасно. Все, що нам пропонують кандидати у ректори, нас влаштовує. Ми зробили свій вибір", – говорить студент державного університету Ілля Мельник.

"З викладачами взагалі не має проблем. Ми можемо до них підійти, запитати. У нас є сайт, бібліотека – все, що нам потрібно", – каже студентка державного університету Олена Романчук.

Право голосувати мають всі штатні викладачі, студентський актив та працівники університету. Згідно з порядком проведення виборів університету, кандидату для перемоги необхідно набрати понад 50% голосів виборців.
Читайте також
- Житомирянці, яка залишила в торговельному центрі трирічну дитину повідомили про підозру.
- На Житомирщині тренера гуртка підозрюють у розбещенні малолітніх.
- На Житомирщині поліцейські вилучили гранати з недіючої ферми.
- У департаменті освіти Житомира планують завершити навчальний рік дев'ятого червня.
Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах: