12-річка у школах: у МОН уточнили, коли діти підуть у 12 клас

12-річка у школах: у МОН уточнили, коли діти підуть у 12 клас

Важливо
Учні ліцею на Волині 1 вересня
. Учні ліцею на Волині 1 вересня. Фото: Суспільне Луцьк

Згідно із Законом України “Про освіту” перехід на 12-річну систему шкільної освіти має відбутися у 2027 році як частина реформи Нова українська школа (НУШ). Нині експерти тільки працюють над розробленням державного стандарту про профільну старшу школу. Цей документ визначатиме, яким буде навчання у старших класах.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства освіти України.

“Тож наразі не можна говорити про будь-яке прискорення переходу на 12-річне навчання, оскільки освітній процес повинен бути послідовним і безперервним. Окрім того, такий перехід потребує значних фінансових ресурсів, яких нині в бюджеті не передбачено”, — йдеться у повідомленні.

Як зазначили у відомстві, освітні втрати, спричинені ковідом і повномасштабною війною, — це однозначно великий виклик для української системи освіти. МОН разом із низкою профільних експертів шукає різні варіанти для розв’язання проблем, однак прискорений перехід на 12-річну систему шкільної освіти нині не розглядають.

Раніше, 22 квітня, заступник міністра освіти і науки Андрій Вітренко заявив, що МОН вивчає думку експертного середовища, батьків та дітей, аби вже з 2024 року перейти на 12-річну систему навчання.

У вересні 2017 року було ухвалено новий Закон “Про освіту”, який регулює основні засади нової освітньої системи. У 2018 році Кабінет Міністрів затвердив новий Державний стандарт початкової освіти. Із 2018/2019 навчального року за цим стандартом розпочали навчання першокласники по всій Україні. У 2021 році стартував пілот НУШ у базовій школі — п’яті класи у понад 130 школах з усієї України. А 2022 року старт НУШ відбувся в усіх 5-х класах України.

Тож навчання за програмами 12-річної школи для початкової освіти розпочалося 1 вересня 2018 року, для базової середньої освіти мало розпочатися 1 вересня 2022 року і для профільної середньої освіти має розпочатися з 1 вересня 2027 року.

Читайте також

"Дванадцятирічка" у школах: у Міносвіти розповіли про переваги

На початок